Přehled akutalit www.zverina.cz

Jaroslav Zvěřina

Datum: 31. 12. 2022

Z Jaroslava si vezměme příklad! Slaví osmdesátku a furt má zájem o SEX ... UOLOGII ;-)

Vzdávat se na delší dobu sexu není dobré

Datum: 2. 7. 2022

Problémy nepravidelných intimních aktivit, zejména pak s delšími přestávkami, které lze počítat ne na dny, nýbrž třeba i na měsíce či roky, řeší celá řada lidí. Jsou mezi nimi dlouhodobě nezadaní, rozvedení, kteří nemohou najít nového partnera, ale i ti, kteří ovdověli...

Proč ženy i muži občas předstírají své vyvrcholení

Datum: 28. 5. 2022

Orgasmus nepředstírají jen ženy, jak se často traduje, ale také muži. Částečně ze stejných důvodů jako jejich partnerky...

Hrozbu znásilnění by ženy neměly podcenit

Datum: 2. 4. 2022

V průzkumu sexuálního chování, který jsme dělali společně s profesorem Petrem Weissem, přiznalo asi 11 procent žen, že zažily, jaké to je být znásilněna. Šokující bylo, že polovina z nich udělala takovou zkušenost víc než jedenkrát.

Orální sex je lákavý i riskantní

Datum: 5. 3. 2022

Některým mužům připadá orální sex hodně atraktivní. Stále populárnější je hlavně mezi mladými lidmi a lidmi středního věku. Zažívá podobně expanzívní vývoj jako sex anální. Je to důsledek hlavně sledování pornografických materiálů, které tyto praktiky prezentují jako vzrušující a běžné.

Pěkné zážitky jako recept na lepší sex

Datum: 14. 2. 2022

Jak u sebe nebo u partnera oživit chuť na sex?

PF 2022 Jaroslav Zvěřina

Datum: 31. 12. 2021

Víc humoru a zdravého rozumu do nového roku 2022 přeje Jaroslav Zvěřina - psychiatr, sexuolog a soudní znalec

Sex na jednu noc není pro každého

Datum: 11. 12. 2021

Někteří lidé říkají sexu na jednu noc stručně: nocovky. Zdá se, že přibývá těch, které tahle zkušenost láká.

Když mladou ženu okouzlí starší muž

Datum: 23. 11. 2021

Mladé ženy, které žijí s výrazně starším, dobře situovaným mužem, a to nejen intimně, bývají často považované za zlatokopky.

Každé dvacáté dítě se narodí ze zkumavky, za 15 let to může být až polovina dětí

Datum: 4. 10. 2021

Problémy s početím zažívá zhruba pětina všech párů. A tak není divu, že každým rokem stoupá i počet dětí, které se narodily tzv. ze zkumavky.

Zajímá vás, jaký je ideální počet sexuálních partnerů? Možná budete překvapeni

Datum: 3. 7. 2021

Přestože sexuologové nemají jasno, kolik sexuálních partnerů je optimální, nejnovější průzkum britské seznamky pro zadané IllicitEncounters.com ukázal, že pro většinu žen i mužů je tímto číslem magická třináctka. Právě toto číslo podle dotázaných poukazuje na to, zda je dotyčný dostatečně zkušený, dobrodružný a otevřený novinkám.

FACE TO FACE: O Klausově chování, deviacích i internetových seznamkách promluvil psychiatr a sexuolog Zvěřina, Televize Seznam

Datum: 12. 2. 2021

Co si myslí o genderové vyrovnanosti, Češích jako sexuálních loudilech nebo šílencích? A o politicích, jsou normální? Na to vtalk show Face To Face odpovídal doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina.

PF 2021 Jaroslav Zvěřina

Datum: 31. 12. 2020

Sexem ku zdraví po celý nový rok 2021

Covid? Máme půl roku. Jinak bude zle

Datum: 29. 12. 2020

"Naše politická reprezentace se ukázala být zajímavě nejednotná a chaotická ve svých příkazech občanům. Politici, ať již vládní nebo opoziční, nedokázali pandemii nechat v rukou lékařů a zdravotních pojišťoven," říká v bilančním rozhovoru známý psychiatr a sexuolog Jaroslav Zvěřina a dodává, čím tomu podle něj "nasadil korunu" sám premiér.

Prožijte kouzelné Vánoce, plné pohody ... Jaroslav Zvěřina

Datum: 24. 12. 2020

Nový babyboom koronavirus nepřinese. Kvůli karanténě spíš přibude rozchodů

Datum: 29. 10. 2020

Jaký máme my Češi a Češky intimní život, co se změnilo? Prošla revoluce před třiceti lety i našimi ložnicemi? Od tradovaně úžasných italských milovníků nás prý zásadně nic neodlišuje. "Mindrák my, český kluci a děvčata, mít nemusíme" říká Jaroslav Zvěřina.

V Univerzitě otevírali galerii a hned dvě výstavy fotografií najednou

Datum: 6. 9. 2020

Univerzita Tábor v neděli 6. září odpoledne praskala ve švech. Otevírali tu novou galerii a k tomu rovnou dvě výstavy fotografií...

Příznaky, které vás mohou včas upozornit na poruchy plodnosti

Datum: 1. 9. 2020

Věk Češek při porodu prvorozeného potomka neustále stoupá. Aktuálně se průměrný věk maminek blíží k hranici 31 let. Bohužel s rostoucím věkem rodičů se zvyšuje i počet párů, které řeší problémy s plodností, v dnešní době je to asi každý pátý pár. Problém přitom bývá jak na straně žen, tak mužů.

Jaroslav Zvěřina: Devianti mají nový životní prostor - internet

Datum: 17. 6. 2020

Sedmasedmdesátiletý český lékař, kapacita v oboru sexuologie a psychiatrie, Jaroslav Zvěřina, by si nyní už mohl s klidným svědomím užívat zaslouženého důchodu. Avšak tento lékař je stále aktivní a věnuje se praxi; pacienti ho zastihnou dvakrát v týdnu v Sexuologickém ústavu a jednou za týden v táborské nemocnici.

Psychiatr varuje: Agenti Nového světového řádu, ničení soch. Nestačí jim jen převyprávět dějiny, oni musí gumovat osobnosti!

Datum: 7. 7. 2020

HŮŘ UŽ BYLO? "Tak rozbitá tato společnost není, aby nedokázala přestát krizi. Nenastane-li druhá vlna pandemie, pak těch několik měsíců klidu zbraní sotva společností výrazněji zamává," říká známý psychiatr a sexuolog Jaroslav Zvěřina. V rozhovoru nevynechal například Andreje Babiše, kterého prý původně považoval za nevolitelného, a upozornil například na jeho "mezinárodní přehled". Přečtěte si také, co řekl na adresu umělců. Promluvil i o současných nepokojích v Americe. A došlo i na Evropu a její problémy. Ohledně ničení soch zmínil "agenty Nového světového řádu".

Pohromy a války zvyšují porodnost

Datum: 25. 4. 2020

Bylo třináctého července roku 1977 půl deváté večer, když se celý New York ponořil na 25 hodin do tmy. Výpadek proudu, označovaný jako blackout, způsobil blesk, který zasáhl elektrické vedení, a následně pak zkolaboval celý rozvodný systém. Uvěznil lidi ve výtazích, v metru, v obchodních centrech nebo doma. Byl to největší a nejdelší výpadek elektřiny v historii města. Vyvolal rabování, řádění kriminálních gangů, požáry a další problémy. Ale způsobil i něco pozitivního. Krátkodobý baby boom. Za devět měsíců se narodil zvýšený počet dětí.

Stovky genderových identit? Neberme je vážně. Většina lidí se považuje za ženy či muže.

Datum: 25. 4. 2020

Historie nás učí, že lidstvo přečkalo i velké svízele, od válek po hladomory a epidemie. Ten aktuální virus přežijeme také, říká v rozhovoru sexuolog Jaroslav Zvěřina, podle nějž se doba karantén a sociální distance ve velké míře nepodepíše ani na lidské sexualitě. "Lidská sexualita se přes všechny nápady našich progresivistů v posledním století nijak zásadně nezměnila. Většina lidí se považuje buď za ženy, nebo za muže. Dovedou se zamilovat a navázat párový vztah," říká.

Přijde kvůli koronaviru v Česku babyboom? Odborníci se neshodnou

Datum: 12. 4. 2020

Odborníci se neshodnou na tom, zda v Česku díky karanténě související s epidemií covid-19 nastane babyboom. Například podle vedoucího lékaře IVF kliniky Reprofit Pavla Otevřela se nedají "koronavirové děti" očekávat už za devět měsíců, ale až za deset či dvanáct. Sexuolog Jaroslav Zvěřina si ale myslí, že pandemie porodnost nezvýší.

Jak posilovat duševní zdraví v době krize?

Datum: 7. 4. 2020

Jak nejlépe řešit partnerské či rodinné krize v rámci nynější krize koronavirové? Způsobí pandemie populační explozi? A jak posilovat duševní zdraví v období částečné sociální izolace? O tom všem si povídala Ivana Kerlesová se sexuologem a psychiatrem Jaroslavem Zvěřinou.

Péče o sexuální zdraví je poněkud genderově nevyvážená.

Datum: 15. 2. 2020

V posledních letech se nejen u nás, ale ve všech rozvinutých zemích, mediálně velice podrobně diskutují problémy nejrůznějších sexuálních menšin..

Sexuální násilí by nemělo projít ani v manželství

Datum: 1. 2. 2020

Pryč jsou doby, kdy manželky musely vyhovět manželovi pokaždé, kdy zatoužil po pohlavním styku. A to i tehdy, když na něj neměly chuť...

PF 2020 Jaroslav Zvěřina

Datum: 1. 1. 2020

Přeji všem úspěšný nový rok 2020. Snad pro nás budou ty dvacítky šťastné a přinesou hodně zdraví a lásky. Rozhodně se nedejte nikým otrávit, politikou už vůbec ne :-). Váš Jaroslav Zvěřina.

Pomáhá sportovcům sex, nebo jim škodí?

Datum: 21. 9. 2019

Zhorší se výkon sportovce, když si večer před závodem dopřeje sex? Různí sportovci nebo jejich trenéři na to mají různé názory.

Jaké jsou možnosti ke zvýšení libida u žen

Datum: 14. 9. 2019

Muži mají viagru, ženy nemají nic. Přesněji řečeno, nemají srovnatelně účinný prostředek, který by u nich povzbuzoval pohlavní vzrušení a chuť na pohlavní styk vůbec.

Proč schizofrenie budí strach

Datum: 12. 9. 2019

O málokteré nemoci mají lidé tak zkreslené představy jako o schizofrenii. Rozhodně při ní nedochází k rozdvojení osobnosti, jak se traduje.

Syfilidy v Evropě stále přibývá

Datum: 26. 7. 2019

Počet nakažených syfilidou roste po celé Evropě včetně Česka.

Monogamie pro nás není přirozená

Datum: 29. 6. 2019

Věrnost v partnerských svazcích nepatří k nejsilnějším vlastnostem člověka. Ten není biologicky monogamním tvorem, stejně jako většina živočichů v přírodě.

Sexuální aktivity a přestupky na internetu

Datum: 15. 6. 019

Kdo není na internetu, jako kdyby neexistoval. Komunikace mezi lidmi se stále více odehrává v internetové virtuální realitě. Ta spoustu věcí usnadňuje, ale zároveň také komplikuje.

Dekadence autosexuálů

Datum: 11. 5. 2019

Spisovatelka a feministka Ghia Vitaleová z amerického Long Islandu prohlašuje sama sebe za autosexuálku. To znamená, že nejraději randí sama se sebou.

Síla ženského orgasmu a jeho skrytý smysl

Datum: 27. 4. 2019

Na první pohled se zdá, jako by ženský orgasmus neměl žádný smysl. Jako kdyby byl mezi ženskými pocity jen jakýmsi luxusním zbožím.

Když to pánům jde příliš rychle

Datum: 23. 3. 2019

Předčasná ejakulace je problém ještě častější než neschopnost dosáhnout erekce. Přesto se o něm píše málo nebo téměř vůbec.

Někteří muži milují slastné sténání žen

Datum: 2. 3. 2019

Navzdory tomu, co se nám snaží vsugerovat pornografické videoklipy, souloží podle mě většina lidí více méně potichu. Kvůli dětem i kvůli sousedům.

Návrhy na regulaci prostituce, ČT24 20.2.2019 od 20.00 hod.

Datum: 20. 2. 2019

Interaktivní zpravodajský pořad ČT24. Hlavní události dne, podstatná témata a jejich aktéři odpovídající na otázky diváků živě v Hyde Parku. 20.2.2019 na téma „Návrhy na regulaci prostituce“ se sexuologem Jaroslavem Zvěřinou.

Pohádky o proměnlivém pohlaví

Datum: 2. 2. 2019

Příroda v tom má jasno. Pokud se chce člověk dál úspěšně množit, musí existovat muži a ženy, kteří spolu plodí potomky...

Rozruch kolem sexu s roboty

Datum: 19. 1. 2019

Deset tisíc občanů amerického Houstonu podepsalo petici proti nevěstinci, který prý chtěl nabízet místo prostitutek robotky...

PF 2019 Jaroslav Zvěřina

Datum: 31. 12. 2018

Přejeme Vám klidné a veselé prožití vánočních svátků a šťastný ceký rok 2019 :) Jsme tady pro Vás, pokud bude potřeba ...

Velikost penisu se jako sexuální činitel přeceňuje

Datum: 28. 12. 2018

Český lékař, sexuolog, předseda Sexuologické společnosti České lékařské společnosti. Napsal více než 14 odborných publikací o sexuologii a sexualitě lidí.

Jaký typ lidí si užívá nejlepší sex

Datum: 15. 12. 2018

Romantika, vášeň nebo spontánnost jsou v sexu nepochybně velice příjemné.

Jací muži potřebují prostitutky

Datum: 8. 12. 2018

Prostituce je byznys orientovaný téměř výhradně na mužské klienty. O nějaké genderové vyrovnanosti, tedy vyrovnanosti mezi oběma pohlavími, nemůže být ani řeč.

Pilot Andrej Babiš ml. a schizofrenie?

Datum: 20. 11. 2018

„Je-li Andrej Babiš mladší skutečně psychicky nemocný, pak ta reportáž s ním byla velmi „přes čáru“, říká známý psychiatr a bývalý europoslanec Jaroslav Zvěřina s tím, že nikdo ale nemůže z jednoho televizního záznamu posoudit, jak na tom Babišův syn skutečně je.

1. díl: Představa, že o sexuální identitě člověka rozhoduje psychika, výchova a kultura, je vítězstvím genderismu nad zdravým rozumem

Datum: 16. 11. 2018

Mantrou posledních desetiletí je slovo „tolerance“. Výzvy k toleranci se těší velké oblibě především v politických a aktivistických kruzích.

Co možná nevíte o pohlavních infekcích

Datum: 10. 11. 2018

Kapavce se kdysi ironicky říkalo „rýma džentlmenů“. Ji a syfilis většina lidí zná. Stejně jako virus HIV. Méně toho vědí o riziku chlamydií.

Když každý z manželů začne spát sám

Datum: 3. 11. 2018

Není manželská postel jenom romantickým symbolem a přežitkem? Je vůbec dobré, aby partnerské dvojice sdílely společné lože?

Co všechno škodí plodnosti mužů

Datum: 22. 9. 2018

Kdysi byla neplodnost považována za vysloveně dámský problém. Dnes se na ni díváme jinak.

Proč lidi láká sex na veřejných místech

Datum: 8. 9. 2018

Anglického pejskaře Scotta Elwooda z Manchesteru pořádně rozčílila soulož mladého páru. Oddali se totiž své vášni za bílého dne přímo na veřejném hřbitově, na jednom z náhrobních kamenů.

Orální sex je příjemné zpestření i riziko

Datum: 18. 8. 2018

Případ to byl opravdu bláznivý. Špičkový německý chirurg z kliniky nedaleko od Magdeburgu si sháněl sexuální partnerky na internetu. To, že po nich požadoval orální sex, by nemuselo být nic divného. Partnerky s tím souhlasily, takže se vše zdálo v pořádku. Jenže nebylo.

Muži po infarktu se bojí sexu zbytečně

Datum: 21. 7. 2018

Infarkt není jen stav, který ohrožuje náš život, je to i extrémně stresující zážitek. Muži, kteří ho prodělají, z něj pak mají obavy a po určitou dobu se vyhýbají tělesné námaze, a tedy i sexu.

Lidé spolu mají méně sexu i dětí

Datum: 9. 6. 2018

Tradiční rodina prochází vážnou krizí. Mnohé dvojice mladých lidí vůbec neuvažují o tom, že by vstoupily do manželství, natož aby to plánovaly. Stejně jako nepřemýšlejí o tom, že by spolu měly děti.

Sex po padesátce je stále důležitou součástí života mužů

Datum: 3. 6. 2018

Hodnocení kvality života lidí ve středním a starším věku nutně zahrnuje také pohlavní život. Sexualita je oblast života, která je spojená především s rozmnožováním, i v pozdějším věku však hraje významnou roli v lidském životě.

Muži to dnes mají těžší než ženy, můžou za to radikální feministky a média, říká sexuolog Zvěřina

Datum: 31. 5. 2018

Mužská sexuální role je dle jeho názoru totiž vůbec nejvíc zpochybňovaná sociální instituce. Ženy to navíc prý mají lehčí díky radikálnímu feminismu a roli hrají také média, která se věnují problémům zanedbatelných menšin.

Muži jsou odstrkováni, média řeší transsexuály, roste feminismus

Datum: 31. 5. 2018

Jaká je vlastně v dnešní době role muže? Někdy až na sílu prosazovaná ženská emancipace má patologický dopad na celou lidskou společnost. Nejde již o pouhé dosažení rovnoprávnosti, cílem je být stejní. A to je proti přírodě.

Léky na potíže s erekcí se staly trhákem

Datum: 26. 5. 2018

S málokterým sexuálním problémem dokážou dnes lékaři bojovat tak úspěšně jako s poruchami erekce.

Ženu si podrobují muži, kteří ji neumějí získat

Datum: 21. 4. 2018

Ženy často sní o ideálním muži, o panu Úžasňákovi, se kterým budou žít v krásném a harmonickém vztahu.

Představy o hypersexualitě bývají naivní

Datum: 14. 4. 2018

Pro bulvár je hypersexualita tučné sousto, pro sexuology trochu nejasně definovaný jev. Není totiž snadné určit, co už je přehnaně moc sexu, a co ještě nikoliv.

Masturbace neškodí, naopak je zdraví prospěšná

Datum: 12. 4. 2018

Jedna australská studie uvádí, že muži, kteří začnou masturbovat mezi dvacátým a třicátým rokem a onanují pětkrát týdně, sníží riziko vypuknutí rakoviny prostaty kolem padesátky zhruba o třicet procent.

DVTV: Viagra funguje i jako rekreační droga, závislost nehrozí, muži s ní získají jistotu, říká Jaroslav Zvěřina

Datum: 29. 3. 2018

Viagru v Česku užívá nejméně pětina mužů, závislost na ní nehrozí, erekce je pro některé muže spíš psychický problém, erekce se velmi špatně předstírá, s viagrou muži získají jistotu.

Co všechno s ženami dělá testosteron

Datum: 3. 3. 2018

Některé učebnice biologie to popisují jednoduše. Ženským pohlavním hormonem je estrogen, mužským pohlavním hormonem je testosteron.

Nejlepší sex ve dvaceti či třiceti? Ne, až po šedesátce, tvrdí průzkum

Datum: 23. 2. 2018

Máte pocit, že po šedesátce život končí? Pak vězte, že tomu tak rozhodně není. Naopak nastává ten správný čas život si náležitě užívat. A to po všech stránkách, tedy včetně sexu.

Guru Jára a další sexuální léčitelé

Datum: 17. 2. 2018

Zakladatel esoterické školy Poetrie, známý jako guru Jára, dostal sedm a půl roku vězení za znásilňování studentek. Rozsudek Krajského soudu ve Zlíně ale ještě není pravomocný.

Jak často by se partneři měli milovat

Datum: 6. 2. 2018

Zřejmě nejčastějším důvodem, proč to mezi partnery zaskřípe v intimní oblasti, jsou neshody v tom, jak často by se spolu měli věnovat sexu.

Pour Féliciter 2018 Jaroslav Zvěřina

Datum: 20. 12. 2017

Přejeme Vám klidné a veselé prožití vánočních svátků :) Jsme tady pro Vás, pokud bude potřeba ...

K sexu už často stačí jen počítače

Datum: 20. 1. 2018

Počítače a další moderní technologie pronikají stále více do života lidí, včetně toho sexuálního. Rostoucí počet jedinců využívá k erotickým kontaktům internet, respektive sociální sítě.

Sexuální agrese. Podílí se na ní testosteron? A jakou roli hraje atraktivita, „největší sexuální zbraň žen“?

Datum: 21. 11. 2017

Za 24 hodin se hashtag #MeToo objevil ve 12 milionech příspěvků. Příspěvků žen, které zažily sexuální obtěžování či násilí.

Sapiosexuály přitahuje mozek, nejen krása

Datum: 11. 11. 2017

Na internetových fórech a sociálních sítích se začal šířit nový pojem: „sapiosexuál“.

Onanie? Sexuální trénink i samoobsluha

Datum: 21. 10. 2017

Sexuologové dnes mají jasno. Masturbaci vnímají jako neškodnou a v mnoha ohledech dokonce prospěšnou aktivitu. Nebylo tomu tak vždycky...

Nakazili se při sexu

Datum: 23. 9. 2017

Počet pohlavních chorob stoupá v posledních letech alarmujícím způsobem. Stačí se podívat do statistik. Například virem HIV se od roku 1985 infikovalo v ČR 3041 lidí.

I heterosexuálové se mohou chovat homosexuálně. Našli jsme experta na sex, který se toho nebál

Datum: 16. 8. 2017

ROZHOVOR „Homosexualita dnes není diagnózou, nýbrž uznanou sexuální menšinou. To ovšem neznamená, že ji máme oslavovat jako jakousi vyšší formu sexu,“ vrací se ještě k debatám, které rozvířil festival Prague Pride, sexuolog Jaroslav Zvěřina...

Podivuhodné snahy o sexuální neutralitu

Datum: 17. 6. 2017

Nedávno jsem se dočetl o tom, že jistý americký muž porodil dítě a stal se otcem. Nebo vlastně ne, stal se matkou.

Je orální sex bezpečný?

Datum: 9. 6. 2017

Je opravdu orální sex tak nebezpečný, jak tvrdí Michael Douglas?.

Ochrana dětí zavání někdy hysterií

Datum: 6. 5. 2017

Nedávno jsem viděl v jednom starším českém filmu populární herečku, jak se koupe ve vaně se svou nahou dcerkou. Nevinná, decentně pojatá scéna

Přibývá takových manželství, jako má Emmanuel Macron. Víte, ony ty starší ženy...

Datum: 30. 4. 2017

„Zkušenosti, bezpečí, mateřská péče, shovívavost k případným sexuálním problémům,“ vypočítává sexuolog Jaroslav Zvěřina to, co může velmi mladého muže lákat na vztahu s výrazně starší ženou.

Jak dítě změní sex rodičů

Datum: 22. 4. 2017

Pokud žena žije s partnerem, kterého miluje, a nemají zatím rodinu, vyhřívá se muž na pozici její jedničky. Jakmile se narodí první nebo druhé dítě, následuje jeho sešup na pozici dvojky a potom i trojky.

Podle sexuologů je útočnice z Anděla agresivní sadistka

Datum: 6. 3. 2017

Žena, která loni v létě v nákupním centru na pražském Andělu ubodala zákaznici a dva týdny předtím škrtila dívku v kavárně na pražském Újezdě, nemá podle soudních znalců duševní chorobu.

Většinu znásilnění páchají doma "normální" muži

Datum: 26. 2. 2017

V českých domácnostech je znásilnění patrně častější, než si připouštíme. A to i jako součást domácího násilí, upozorňuje sexuolog Jaroslav Zvěřina.

Láska jako geniální strategie přírody

Datum: 25. 2. 2017

Láska vzrušovala, provokovala a inspirovala lidstvo od nepaměti. A je jedno, jestli zalistujeme díly klasiků nebo sbírkami lidových moudrostí.

Nesmyslné debaty kolem sexuální orientace

Datum: 11. 2. 2017

Sexualita není naučená ani ji nevytváří okolní prostředí. To si ale nemyslí spousta radikálních feministek nebo organizací na ochranu sexuálních menšin...

Jaroslav Zvěřina odpovídal na dotazy čtenářů

Datum: 10. 2. 2017

Potřebujete nalézt řešení partnerských a sexuálních problémů? Zajímá vás, zda se proměnil sexuální život Čechů po roce 1989?

Výstavu Barevná vášeň malířky Pavlíny Gradianové hostí Desná

Datum: 18. 1. 2017

Výstava Barevná vášeň něžné surrealistky Pavlíny Gardianové byla zahájena 10. ledna vernisáží v městečku Desná v secesní Riedlově vile.

PF 2017 Jaroslav Zvěřina

Datum: 31. 12. 2016

Jsme tady pro Vás, pokud bude potřeba :-)

Mýtus společného orgasmu

Datum: 3. 12. 2016

V reálném životě je to jev vzácný, téměř výjimečný. S pocitovým vyvrcholením to vůbec nemusí být tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Pokusím se vysvětlit proč.

Znásilnění zažije každá desátá žena

Datum: 5. 11. 2016

Znásilnění se dopouští každý člověk, který donutí svou oběť k pohlavnímu styku pomocí násilí anebo jen hrozbou násilí.

Kdo víc odpouští nevěry? Na tohle se můžete spolehnout!

Datum: 14. 10. 2016

„No jo, tak jsem si s ním užila a teď zase chci být s tebou.“ „Zlato, máš pravdu, souložil jsem s jinou. Můžeme na to zapomenout?“ Kdo má větší naději na úspěch: žena nebo muž?

Úrazy při sexu jsou častější, než myslíte

Datum: 8. 10. 2016

Muži jsou zranitelnější než ženy. Penis se totiž poraní snáz než pochva.

V Česku se ročně spáchá dvanáct tisíc znásilnění

Datum: 5. 10. 2016

Na veřejném slyšení v Senátu k problematice sexuálního násilí byl v úterý představen čerstvý reprezentativní průzkum, který odhalil, že jen pět procent ze všech znásilnění je nahlášeno na policii.

Je pornografie přirozenou součástí sexuálního života, nebo mu škodí?

Datum: 21. 9. 2016

Do startovní epizody prvního dílu druhé řady Fenoménu přijala pozvání mladá česká herečka z filmů pro dospělé Drahomíra Jůzová, sexuologové Jaroslav Zvěřina a Radim Uzel a také cenzorsky smýšlející publicista Michal Semín.

Velká obezita komplikuje sex

Datum: 3. 9. 2016

Nadváha nebo mírná obezita je menším problémem pro ženy než pro muže.

O dobře fungujícím sexu toho víme málo

Datum: 27. 8. 2016

Různé průzkumy sexuality se zabývají spíš extrémy než běžným intimním životem.

Recept na prostituci se hledá těžko

Datum: 20. 8. 2016

Holčička říká chlapečkovi na pískovišti: „Už vím, čím budu. Tatínek říkal, že za všech režimů se mají nejlíp kurvy.“

Čeští muži problémy s plodností nemají, situace se navíc zlepšuje, zjistili vědci

Datum: 9. 8. 2016

Plodnost českých mužů se nezhoršuje, ale díky zdravějšímu životnímu stylu se dokonce začíná mírně zlepšovat.

Vášnivý spor kolem homosexuálních párů

Datum: 6. 8. 2016

V české kotlině se rozhořel vášnivý spor kolem homosexuálních párů, které chtějí adoptovat děti.

Bože, chraň nás před některými politiky

Datum: 30. 7. 2016

V americkém Washingtonu mohou pánové na dámské záchody. Umožňuje to vyhláška, podle které není důležité, jak člověk vypadá, ale jak se cítí.

Erotické vzdechy, šepoty a výkřiky

Datum: 23. 7. 2016

Slavný francouzský hit „Je t’aime… moi non plus“, který je plný erotických vzdechů, boural kdysi hitparády

Mužem nebo ženou je dítě ještě před narozením. Pocitová volba pohlaví je výstřelek

Datum: 12. 7. 2016

Máte dětem dávat hračky pro obě pohlaví a oslovovat je neutrálně?

Nevím, proč by gay nebo lesba nemohli vychovávat dítě!

Datum: 11. 7. 2016

Mají gayové a lesby žijící v partnerství právo na adopci – osvojení dítěte, nebo je to i morálně špatně a může nastat “diskriminace“ hetero párů, jak se vyslovil Václav Klaus ml., který podobně jako jeho otec exprezident bojuje proti této tématice?

Člověk je buď muž, nebo žena. Na tom trvám

Datum: 3. 7. 2016

Politická pseudokorektnost dotažená do perverzních konců, říká sexuolog Jaroslav Zvěřina o moderním trendu, který přestává rozlišovat mezi mužem a ženou.

Tanec jako způsob intimního namlouvání

Datum: 2. 7. 2016

Co svět světem stojí, lidé tancují. Někteří rádi, jiní neradi

Jak dlouho trvá správné milování

Datum: 25. 6. 2016

Na délce ideálního pohlavního styku, nebo milování chcete-li, se neshodnou laici ani odborníci. Lidé prožívají a hodnotí sex velmi individuálně.

O masakru v Orlandu, Chrastavě i doktoru Bartákovi. "O českých soudech si iluze nedělám!"

Datum: 22. 6. 2016

Je uznávaným odborníkem psychiatrem a sexuologem. Byl europoslancem a dnes se věnuje především své lékařské profesi. Politickou scénu i její dění sleduje, i když z povzdálí.

Panenství jako byznys a umírající mýtus

Datum: 18. 6. 2016

Když Brazilka Catarina Miglioriniová vydražila na internetu své panenství za 780 000 dolarů, byl kolem toho poprask...

Souložit bychom měli aspoň jednou týdně

Datum: 30. 5. 2016

Na frekvenci sexuálních styků údajně nezáleží. To jsem se nedávno dočetl v jedné sociologické studii. Pro manželství jsou podle nich rozhodující emoční poměry, které v něm panují.

Co znamenají sexuální praktiky BDSM

Datum: 24. 5. 2016

Mezi nejrůznějšími projevy sexuálních odchylek vzbuzuje největší pozornost sexuální agrese. Má dvě základní formy: sadismus a masochismus.

Obyčejné cviky zlepší erekci i orgasmus

Datum: 7. 2. 2016

Většina žen zná Kegelovy cviky na posílení svalů pánevního dna, což se nedá říct o většině mužů.

Proč má partner menší zájem o sex

Datum: 30. 1. 2016

U jednoho z partnerů klesne chuť na sex. To je nejčastější intimní problém u lidí, kteří žijí v páru. Víc se objevuje u žen, ale ani u mužů není ničím vzácným. Důvodů, proč k tomu dochází, existuje řada.

Vášnivé spory kolem vzrušení žen

Datum: 23. 1. 2016

Vaginální orgasmus je prý z hlediska medicíny nesmysl a měli bychom s ním po více než sto letech skoncovat. Tvrdí to alespoň italští vědci Vincenzo a Giulia Puppovi z Florencie ve své studii zveřejněné v odborném časopise Clinical Anatomy.

PF 2016 Jaroslav Zvěřina

Datum: 31. 12. 2015

Přejeme Vám klidné a veselé prožití vánočních svátků :) Jsme tady pro Vás, pokud bude potřeba ...

Proč ženy nechtějí více dětí

Datum: 28. 12. 2015

Zplození dítěte a péče o něj vyžaduje od ženy mnohonásobně vyšší oběť než od muže. Stačí porovnat devět měsíců jejího těhotenství a porod dítěte se stejným životním obdobím otce.

Pochyby kolem bisexuality

Datum: 28. 11. 2015

Otázka bisexuality provokuje diskuse. Bisexuálové by měli být lidé, které eroticky přitahují muži i ženy, a to stejně silně. Když ale budeme tento pojem kriticky zkoumat, ukáže se jako docela problematický.

Transsexuálové, vězni ve vlastním těle

Datum: 07. 11. 2015

Transsexuální jedinci to mají složité. Matka příroda jim přidělila určité pohlaví, ale oni se bytostně cítí lidmi pohlaví opačného. V žádném případě u nich nejde o nějakou poruchu sexuálního vývoje jejich tělesné schránky.

Role prsou se u lidských samiček změnila

Datum: 31. 10. 2015

Člověk je v živočišné říši jediným savcem, který vnímá prsa své samičky jako důležitý sexuální symbol.

Nahota tolerovaná i soudně stíhaná

Datum: 24. 10. 2015

Nahota je pro spoustu lidí něčím normálním. Myslí si, že kulturními vlivy, jako je třeba oblečení, potlačují tento přirozený stav našeho těla.

Chci tvé voňavé kalhotky, kolik si účtuješ?’ Mladé ženy objevily ‚snadný‘ byznys

Datum: 13. 10. 2015

Když otevřu e-mail, červenám se víc než světla v nevěstinci. „Představuji si, jak si čichám k Tvým kalhotkám,“ stojí v jednom ze vzkazů reagujících na můj inzerát s obnošeným spodním prádlem.

Člověk je neustále v říji

Datum: 7. 10. 2015

Možná se v brzké době dočkáme, že budou mužům transplantovat ženské dělohy.

Proč ctít tradiční sexuální role

Datum: 3. 10. 2015

Zhruba třicet procent žen orientovaných na kariéru nepočítá podle amerických i evropských sociologů s tím, že budou mít děti

Extatický rytmus a vzrušující vibrace

Datum: 26. 9. 2015

Kdysi jsme posuzovali případ sexuálního devianta, který si své intimní hrátky s mladými dívkami nahrával na tehdy špičkovou techniku - páskový magnetofon.

Schopnost partnerské věrnosti

Datum: 5. 9. 2015

Byl to nejspíš sám Stvořitel, Charles Darwin anebo matka Příroda, kdo dal lidem do vínku dar vytvářet pevné párové vazby.

Co se změnilo v českých ložnicích? Sexuolog prozradil podrobnosti

Datum: 29. 8. 2015

ROZHOVOR – Žijeme ve společnosti, která je „přesexualizovaná“, říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc., ze Sexuologického ústavu 1. LF UK a VFN Praha.

Velikost mužského penisu nezměníte

Datum: 22. 8. 2015

„Nechápu, jak mohl někdo s tak malým pinďourem udělat tak velkou kariéru,“ zaslechl jsem jednou v sauně. Nebylo náhodou, že právě tam. Sexuologové dokonce mluví o syndromu pánských sprch.

Sex po telefonu se dá snadno zneužít

Datum: 8. 8. 2015

Doba, kdy si lidé psali milostné dopisy plné vášnivých vyznání, lichotek a nereálných slibů, už téměř skončila.

Sex v autě je svérázný i nebezpečný

Datum: 11. 7. 2015

Zadním sedadlům osobních automobilů vděčí až třetina americké mládeže za první sexuální zkušenost. V Evropě je toto číslo nižší.

Co muže přitahuje k nezletilým dívkám

Datum: 20. 6. 2015

Ochrana dětí před pohlavním zneužíváním je relativně nový civilizační fenomén. Jeho počátky spadají do osmnáctého a devatenáctého století, kdy se začal objevovat v Evropě.

Prostituci provozují lidé stejně jako zvířata

Datum: 13. 6. 2015

O prostituci se říká, že je nejstarším řemeslem, kterému se lidé věnovali. Není ovšem vyloučeno, že směňování sexu za určité věci nebo protislužby existuje déle než lidstvo samo. V každém případě se neomezuje pouze na člověka.

Ženy ohlásí jen zlomek znásilnění

Datum: 23. 5. 2015

Většinu pachatelů znásilnění tvoří muži. Opačně je tomu výjimečně. I když před lety se psalo o dvou Amazonkách, které přinutily mladíka k souloži pomocí pistole. Jinak většinu pachatelek znásilnění tvoří lesbičky.

Výhody a nevýhody obřízky

Datum: 25. 4. 2015

Odstranění předkožky nebo její podstatné části je prastarý chirurgický výkon. Bojovníci některých starověkých národů sbírali předkožky, které získali obřezáním poražených nepřátel.

Neskandalizujme případy zneužívání dětí

Datum: 28. 3. 2015

Nějakou formu sexuálního obtěžování od dospělého člověka zažila v dětství asi dvě procenta mužů a pět procent žen. Přibližně v polovině případů jde o zkušenosti opakované.

Příroda a její motivace k rozmnožovacím aktivitám

Datum: 7. 3. 2015

To, co lidé dělali dřív instinktivně, se postupně začalo regulovat, omezovat a pak i vyučovat. A nebyl to vždycky vliv pokrokový.

Zdrcující, komentují Jihočeši událost v Uherském Brodě

Datum: 24. 2. 2015

V úterý po poledni zabil střelec v Uherském Brodě osm lidí a nakonec obrátil zbraň proti sobě. Tragická událost zasáhla celou republiku.

Zamilovanost je stres a někdy i těžká choroba, říká sexuolog

Datum: 19. 2. 2015

Táborský sexuolog Jaroslav Zvěřina z praxe ví, že sem tam nějaká zamilovaná esemeska pro trvalý vztah nestačí. Jinak je ale zamilovanost návyková.

Hysterky jako úžasné milenky a děsivé manželky

Datum: 7. 2. 2015

Do mé ordinace přišel muž, který mi líčil nepochopitelnou proměnu své manželky. Na počátku jejich vztahu se mu jevila jako úžasné, téměř nadpozemské stvoření. A pak...

Přílišná sexualita má různé důvody

Datum: 31. 1. 2015

U žen, které trápí hypersexualita, hovoří odborníci o nymfomanii, u mužů pak o satyriáze. Není však snadné stanovit přesnou hranici toho, co ještě můžeme považovat za normální a co už ne.

Hodně zdraví, štěstí a lásky v novém roce 2015 přeje Jaroslav Zvěřina

Datum: 1. 1. 2015

Legalizace prostituce? Pro hlasuje jen Praha, prostitutky i vláda říkají ne

Datum: 7. 10. 2014

Zastupitelstvo hlavního města Prahy ve Sněmovně zřejmě neuspěje s návrhem na legalizaci a úpravu podmínek provozování prostituce. Vláda i odborná veřejnost jejich návrh odmítá.

Prostituce ve Sněmovně. A zákon s pravidly pro sex za peníze na tapetě

Datum: 7. 10. 2014

Návrh zákona o prostituci, který prosazuje pražské zastupitelstvo, nepočítá podle Jaroslava Zvěřiny s houfem „šlapek“ na parkovištích kamionů. Známý sexuolog soudí, že tyto prostitutky se nikdy nezaregistrují.

Nesmyslné trauma ženské obřízky

Datum: 4. 10. 2014

Ženská obřízka spočívá v chirurgické úpravě zevního genitálu, dělá se hlavně u mladých děvčat před pubertou. Je častá zejména v islámských zemích.

Vzrušení a vyvrcholení jako trauma

Datum: 27. 9. 2014

Britský lékařský časopis The Lancet zveřejnil zvláštní příběh, který vyzníval spíš jako tučné sousto pro bulvár. Čtyřiačtyřicetiletá Skotka jela autem se svou sestrou, když ji zachvátila silná série orgasmů

Závislí můžeme být i na sexu

Datum: 20. 9. 2014

Člověk dokáže být závislý na alkoholu, tvrdých drogách a hracích automatech nebo sázení všeho druhu. Ale třeba také na adrenalinových sportech nebo na sexu. V tomto případě trpí palčivou touhou po pohlavním styku, což ho často vede k promiskuitě. Díky orgasmu zažije euforii a chvilkové uvolnění.

Od výplachů k molekulárním kondomům

Datum: 6. 9. 2014

Ženy se snažily chránit před nechtěným otěhotněním už od nepaměti. Výplachy nebo ingredience, které si vpravovaly do pochvy, patřily k tradičním metodám.

Jaroslav Zvěřina v pořadu Očima Josefa Klímy (35)

Datum: 25. 8. 2014

Pohlavní příslušnost by neměla být volitelná

Datum: 25. 5. 2014

Pohlavní příslušnost by neměla být volenou záležitostí. V některých státech snad existuje právní stav, ve kterém se pohlavní příslušnost mění na žádost subjektu, a to nezávisle na jeho tělesném stavu. Vznikají tak situace, kdy muži rodí děti a ženy se stávají tatínky. Nemyslím, že by to bylo k něčemu dobré.

Sú verní, ale viacerým

Datum: 1. 4. 2014

V časopisu Zdravie 04/2014 vyšel článek o manželské nevěře s komentářem MUDr. Jaroslava Zvěřiny. Prečo sú muži prelietavejší než ženy? Na príčine sú zrejme biochemické pochody v mozgu. Českým neverníkom to však ako výhovorka nepomôže. Neveru budú musieť priznať zo zákona.

Trvají-li potíže v sexu měsíce, radí sexuolog návštěvu lékaře

Datum: 13. 3. 2014

Občasná "nehoda" v sexu potká každého. Ojedinělé selhání není podle něj důvodem k znepokojení, pokud se ale opakuje často a situace se nelepší několik měsíců, je lépe vyhledat lékaře. V lékařské praxi se setkal i s pacientem, který předčasnou ejakulaci řešil až po osmi letech trápení.

Sejdeme se na Cibulce s Jaroslavem Zvěřinou 15.2.2014

Datum:

Co na srdci, to na jazyku! Aleš Cibulka a jeho zvídavé otázky na slavné hosty a jejich vzpomínky na první ( a další ) lásky. Kdo byl první a kdo velkou láskou Doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny, Arnošta Goldflama, Sandry Pogodové, Davida Suchařípy a Lindy Finkové ? Podívejte se sami...

Zbytečné komplexy kvůli velikosti

Datum: 9. 2. 2014

Mazaní pánové totiž vědí, že nejdůležitějším sexuálním orgánem naprosté většiny žen není pochva ani klitoris, ale jejich mozek. Proto vystavují na odiv to, co ženy přitahuje...

S Jaroslavem Zvěřinou o tom, proč je ODS na dně

Datum: 16. 1. 2014

Ozdraví se ODS? Co si o tom myslí sexuolog Jaroslav Zvěřina, který s ní prošel téměř celou její historií? Řeč přišla i na to, proč dnes lidé plní psychiatrické ordinace, kde teď známý lékař znovu působí.

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Čelem se to nevypotí - rozhovor pro ruzovyslon.cz

Datum: 9. 1. 2014

Rozhovor se sexuologem, psychiatrem, soudním znalcem a politikem Doc. MUDr. Jaroslavem Zvěřinou, CSc. mimo jiné o erotických pomůckách, klystýru, masáži prostaty a feromonech.

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Přirozená krása ženských klínů

Datum: 4. 1. 2014

"Nenajdete dva, které by byly stejné," tvrdí britský sochař Jamie McCartney - autor Velké vaginální zdi. Zároveň při tom poukazuje na svéráznou krásu individuálních zvláštností každé ženy.

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Ženy mají čich na úspěšné muže

Datum: 28. 12. 2013

Dámy mají z neznámého důvodu vyvinutější čich než pánové. Možná proto milují mýdla, šampony, parfémy a muže, kteří jimi voní. Možná proto milují mýdla, šampony, parfémy a muže, kteří jimi voní. Pány, zdá se, přitahují víc přirozené pachy. Proto většině z nich připadá nejpřitažlivější, když se jejich partnerka jenom osprchuje a voní sama sebou.

Neurčité pohlaví? Hrozí negativní stigmatizace, varuje Zvěřina

Datum: 1. 11. 2013

Německo začalo jako první evropská země uznávat kromě muže a ženy i třetí pohlaví. S novelou občanského zákoníku mohou občané v úředních dokumentech uvádět "pohlaví neurčité". Sexuolog Jaroslav Zvěřina se toho trochu obává. "Ti lidé chtějí někam patřit. Neurčité pohlaví je může negativně stigmatizovat," prohlásil sexuolog v rozhovoru pro ČT24 a sám se ptá: "Kam budou takoví lidé chodit na záchod?"

Sexuolog Zvěřina prozradil, koho chce v čele ODS. A řekl své o Babišovi

Datum: 26. 10. 2013

Mnozí, napříč politickým spektrem, se shodují na tom, že pokud by v politice, a ODS obzvlášť, byli právě lidé jako docent Zvěřina, situace v Česku by se ubírala zcela jiným směrem a pak by se dalo hovořit o skutečné demokracii. Co si to tom myslí sám Jaroslav Zvěřina, na to exkluzivně odpovídal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

O titulu Missis bude rozhodovat také známý sexuolog Jaroslav Zvěřina

Datum: 19. 10. 2013

Nebývalá koncentrace ženské krásy a sympatických dětských diblíků čeká Mariánské Lázně. Už v sobotu se v tamním divadle (od 15 hodin) rozhodne o tom, kdo získá titul Missis Čech 2014. Pozvání do poroty přijal i známý sexuolog Jaroslav Zvěřina

Recepty z kuchyně doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny, CSc.

Datum: 1. 10. 2013

Od 1. října mě potkáte spolu s mými přáteli v ulicích jihočeských měst a obcí s mojí kuchařkou. Věřím, že Vám udělá radost.

Svět podle Fareeda Zakarii - letní čtení

Datum: 29. 7. 2013

Knížka „The Future of Freedom“, kniha, kterou Fareed Zakaria vydal již v roce 2003 je velice často citovaným dílem tohoto amerického politologa a žurnalisty indického původu. V této době, kdy Českem vládne nebývalá politická krize, mně přišlo do ruky poslední české vydání tohoto známého amerického bestselleru. Úvahy amerického politologa znějí i našim českým uším až podivuhodně povědomě.

Ženám chybí orgasmus, mužům pevné přirození

Datum: 23. 7. 2013

Léky na problémy s erekcí jsou dnes cenově dostupnější i díky příchodu levnějších generik na trh. Zájem o nákup těchto léků na internetu - před čímž odborníci důrazně varují - ale, zdá se, neopadl. "Mám za to, že internetový obchod s léky a různými potravinovými doplňky přímo kvete," říká v rozhovoru pro Metro známý sexuolog Jaroslav Zvěřina.

Sexuologové jsou vždy dobří baviči, Klatovský deník 26.6.2013

Datum:

Rozhovor se sexuology Radimem Uzlem a Jaroslavem Zvěřinou otiskl Klatovský deník 26. června 2013

XXV. Bohnické sexuologické dny 21. - 22.2.2013

Datum:

V průběhu tradiční sexuologické konference v Praze převzal doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc. dvě medaile za dlouholeté pracovní výsledky u příležitosti jeho sedmdesátých narozenin.

Ano, máme dost svého másla na hlavě, ale platit za cizí hříchy mi přijde stupidní

Datum: 15. 2. 2013

Rozhovor pro Táborský deník o situaci uvnitř ODS.

Jubileum doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny, CSc.

Datum: 21. 1. 2013

Koncem roku 2012 oslavil významné životního jubileum český sexuolog Jaroslav Zvěřina. Dožívá se ho – a to nutno zdůraznit – v plné životní síle. Je příkladem toho, že v dnešní době je kalendářní věk pouhým číslem a stáří se jednoduše odkládá na později. Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D.

Hodně štěstí, zdraví a lásky i v roce 2013 Vám všem přeje Jaroslav Zvěřina

Datum: 22. 12. 2012

Zdravotnické noviny č. 41/2012

Datum: 22. 10. 2012

Sexuologie také jako multidisciplinární obor, Terapie parafilních sexuálních delikventů: Návrh národních standardů, Genderovou samoobsluhu odmítám

Jídlo a sex

Datum: 5. 9. 2012

Sexuální chování lidí se často realizuje v partnerských vztazích. Z tohoto hlediska je tedy zajímavé sledovat stravovací a pitné zvyky, které se uplatňují při společném jídle dvojic na schůzkách.

Konec kuřáků v Čechách?

Datum: 17. 8. 2012

Hrozí, že kouření na zakázaných místech se stane dalším zdrojem zprvu přestupkové, posléze pak závažněji hodnocené delikvence. Zajímavé je, že ve stejné době se kouření stále více rozmáhá v rozvojových zemích. Zdá se, že jde o jeden z projevů rostoucí ekonomické úrovně těchto zemí.

Helsinský výbor fabuluje

Datum: 24. 7. 2012

Ve Zprávě o stavu lidských práv v ČR za rok 2011, publikované nedávno Helsinským výborem, je uvedeno, že nový český Zákon o specifických zdravotních službách prý porušuje lidská práva transsexuálních osob. Dost dobře nechápu tu kritiku.

Porucha erekce je varování

Datum: 20. 6. 2012

Poruchy erekce trápí podle různých odhadů každého pátého až desátého muže. Odborníka ale navštíví jen každý desátý, který tímto problémem trpí. Ostatní se o němstydí mluvit nebo si pomáhají pofiderními přípravky s nejistými účinky. Přitom jde často o první příznak vážné nemoci.

Jak dál v Jižních Čechách? Naše hospodářské zájmy a EU...

Datum: 7. 6. 2012

Zveme širokou veřejnost k besedám na téma budoucnosti Jihočeského kraje - 7.6. od 18 hodin v Seziomově ústí a 12.6. od 18 hod. v Táboře.

XVII. andrologická konference v Českém Krumlově 25. a 26. 5. 2012

Datum:

Nepřetržitá sedmnáctiletá tradice této konference je obdivuhodná a zasluhuje za ni dík zejména známý jihočeský urolog a androlog MUDr. Vladimír Kubíček, CSc. a Společnost pro sexuální medicínu.

XIV. Štiřínské rozhovory 10.5.2012 na téma „Budoucnost energetické politiky v ČR a Německu“

Datum:

Diskuse se vracela k odchodu Německa od jaderných elektráren. Pro české účastníky je tento německý (a švýcarský) postup obtížně srozumitelný. Zdá se, že pro české účastníky, kteří dobře neznají rakouské, německé a švýcarské veřejné mínění je hostilita těchto států k jádru obtížně pochopitelná.

Budoucnost energetické politiky v ČR a v Německu - XIV. Štiřínské rozhovory 10. května 2012

Datum: 11. 4. 2012

Konference za přítomnosti politiků, médií a manažerů

„Nedobrovolné“ sterilizace

Datum: 9. 3. 2012

Je snadné nasadit ženským lékařům psí hlavu a obvinit je z porušování lidských práv jejich pacientek. Každá debata o případném odškodnění by měla začít důkladnou analýzou souvislostí jejich lékařským zákrokem způsobené neplodnosti!

Cena Josefa Hynieho za rok 2011 udělena

Datum: 27. 2. 2012

Výbor Sexuologické společnosti ČLS udělil Cenu Josefa Hynieho za nejlepší práci v oboru, publikovanou v roce 2011. Prakticky jednomyslným usnesením výboru zvítězila publikace Předčasná ejakulace Luďka Daneše.

Hodně štěstí, zdraví a lásky do nového roku 2012 Vám všem přeje Jaroslav Zvěřina

Datum: 31. 12. 2011

Tvrdší posuzování dětské pornografie?

Datum: 1. 12. 2011

Rozhovor ve Studiu ČT24 ohledně návrhu nové direktivy Evropská komise (Com 2010-94), která má v rámci Evropské unie sjednotit a zpřísnit ochranu dětí před různými formami sexuálního zneužívání.

Sex a emoce

Datum: 1. 11. 2011

Emoční komponenta sexuální motivace je významná z mnoha pohledů. „Sexuální cyklus“, který znázorňuje stupňující se pohlavní vzrušení, orgasmus a uspokojení, je třeba nahlížet na základě „Centrálního motivačního stavu“. Abstrakt přednášky na Kongresu České lékařské akademie v Karlových Varech 21.10.2011

Projev na slavnostním zasedání Rotary klubu v Táboře u příležitosti 20. výročí jeho obnovení 15.10.2011

Datum: 15. 10. 2011

Přeji vám milí Rotariáni, aby se vám dařilo ve všech oblastech vašeho života prosazovat hodnoty, na kterých je vaše organizace založena. Přeji vám hodně úspěchů ve službě spoluobčanům, v mezinárodních aktivitách a v práci s mladými lidmi. Nechť je pro vás váš spolkový život ostrovem stability a pozitivních emocí v dnešní složité době.

„Děti“ a sex

Datum: 13. 10. 2011

Evropská komise předložila návrh nové direktivy (Com 2010-94), která má v rámci Evropské unie sjednotit a zpřísnit ochranu dětí před různými formami sexuálního zneužívání. Záměr je to jistě bohulibý, nicméně skrývá čertovo kopýtko, které se již dlouho manifestuje v definici „dítěte“ podle mezinárodního úzu.

Sme monogamní, ASPOŇ DOČASNE

Datum: 28. 7. 2011

Mužovi stačí, že je žena mladá a ochotná súložiť. Ženy vyžadujú viac. Pribúda tých, ktoré na život deti nepotrebujú, a prostitútok, ktoré sú skvelé matky. Homosexuálov je, naopak, oveľa menej ako slávne štyri percentá. Niektorí prostitúti to len hrajú. Otvorený rozhovor pre časopis Zdravie 8/2011.

Včasná léčba erektilní dysfunkce účinným přípravkem může zachránit vztah i pacientovo zdraví

Datum: 22. 6. 2011

Většina mužů se za svůj problém stydí a lékaře nenavštíví. Místo toho volí koupi doplňku stravy, který problém nevyřeší. Moderní medicína přitom nabízí řadu léků, které jsou bezpečné, účinné a klinicky testované. Včasná návštěva lékaře navíc může pomoci odhalit vážnější zdravotní problém, jako například kardiovaskulární onemocnění.

1. Mezinárodní lékařský kongres: Žena a Muž - reprodukční a sexuální zdraví, Varšava 3. a 4. června 2011

Datum: 7. 6. 2011

Polští lékaři zorganizovali zajímavé mezioborové setkání na téma reprodukční a sexuální zdraví. Zúčastnilo se jej několik stovek lékařů z celého Polska. Zejména byli zastoupeni urologové a gynekologové. Také psychiatři a sexuologové.

XIII. „Štiřínské rozhovory“ 10. května 2011

Datum: 16. 5. 2011

13. Štiřínské rozhovory byly zajímavé a početné účastníky nepochybně obohatily o celou řadu aktuálních myšlenek. Zejména ve vztahu k politice, podnikání a byznysu. Ukázaly, také, že praktické česko – německé vztahy jsou dnes mnohem hlubší a bohatší, než by se zdálo z českých a německých masmédií.

Má ejakulát antidepresivní účinky?

Datum: 24. 4. 2011

Šéf American College of Surgeons prohlásil doslova: „Studentky, které měly se svými partnery nechráněný pohlavní styk, byly významně méně depresivní, než ty, které souložily s kondomem“. Stálo ho to v jeho 78 letech místo, nicméně zůstává otázka, jak to s tím „antidepresivním“ účinkem ejakulátu doopravdy je…

Ochrana dětí před sexuálním zneužíváním

Datum: 31. 3. 2011

Evropská komise předložila návrh nové direktivy, která má v rámci Evropské unie sjednotit a zpřísnit ochranu dětí před různými formami sexuálního zneužívání. Záměr je to jistě bohulibý, nicméně skrývá čertovo kopýtko, které se již dlouho manifestuje v definici „dítěte“ podle mezinárodního úzu...

Orientarea homosexuală este minoritară, dar este parte din sexualitatea normală

Datum: 14. 3. 2011

Rumunsky psaný rozhovor pro Rádio Svobodná Evropa Moldávie o nesmyslných úmyslech některých expertů, léčit homosexualitu, jakoby to byla nějaká duševní porucha. V Moldávii se na to téma prý dnes velmi živě diskutuje. Připojen Google Translator.

23. Bohnické sexuologické dny

Datum: 28. 2. 2011

Pro letošní ročník organizátoři zvolili jako hlavní téma komerční sexualitu. Téměř stovka účastníků vyslechla však přednášky, které zadaný rámec výrazně překračovaly. To je ostatně na sexuologických konferencích zvykem.

Židé v Táboře

Datum: 31. 1. 2011

Ve středu 26. ledna 2011, v předvečer Dne památky obětí holocaustu se v kostele sv. Jakuba v Táboře uskutečnilo hudebně literární pásmo, spojené s představením knihy „Židé v Táboře“.

Terapeutická kastrace sexuálních delikventů

Datum: 14. 1. 2011

Text zahraničního doktoranda Právnické fakulty MU otiskly Lidové noviny bez odborného komentáře. Terapeutické kastrace sexuálních delikventů jsou otázkou velmi specifickou a vysoce odbornou. Takový problém nelze pojednat ve stručném textu.

Charizmatický lékař Plzák ovlivnil celé generace

Datum: 15. 11. 2010

S úctou a obdivem vzpomínám na Miroslava Plzáka, jak jsem jej poznal na vrcholu jeho kariéry. Patřil v té době k nejznámějším českým psychiatrům. Pro své pacienty byl obrovskou autoritou. Poznal jsem jen málo psychiatrů, které tolik pacientů a pacientek doslova zbožňovalo.

MUDr. Miroslav Plzák, Csc. (25.8.1925 - 13.11.2010)

Datum: 13. 11. 2010

Česká i československá odborná a kulturní veřejnost ztratila v MUDr. Plzákovi významného psychiatra, psychoterapeuta, spisovatele a dramatika

Chci rozmazlovat hodně mladé holčičky

Datum: 9. 11. 2010

Věta v titulku je autentickým citátem člověka, který na dětském chatu kontaktoval třináctiletou dívku. Jejím jménem ve skutečnosti vystupovali redaktoři, kteří monitorovali konverzace nezletilých v internetových diskusích.

Komunální politika je výrazně konkrétnější

Datum: 14. 9. 2010

Musíme město spravovat tak, aby se v něm dalo klidně a spokojeně žít všem obyvatelům bez ohledu na to, které straně politického spektra fandí.

Sexuolog: Woods si jistě nějakou dobrou radu koupil

Datum: 7. 4. 2010

"On už jistě ví, jak trávit volný čas tak, aby působil menší pobouření." říká sexuolog Jaroslav Zvěřina

Masturbací ke zdravějšímu srdci i redukci stresu

Datum: 30. 3. 2010

Masturbace je vhodným kardiovaskulárním cvičením, prevencí proti rakovině prostaty i pomocníkem proti stresu.

Ideologičtí odpůrci antikoncepce se neštítí špinavých triků

Datum: 29. 3. 2010

Z mailu, označeného jako jaroslav.zverina@planovanirodiny.cz šíří zatím neidentifikovaní podvodníci text (nepodepsaný, ale z uvedeného mailového bodu „jakoby Zvěřinův“), který polemizuje s názory kolegy Radima Uzla na antikoncepci.

Jak sexují čeští teenageři, Lidové noviny

Datum: 27. 3. 2010

Dnešní dospívající jsou sexu vystaveni naprosto všude. Internet, televize, média jsou plné sexu. Dostat se k pornofilmům nebo hanbatým časopisům je snadnější než koupit si rohlíky. O sexu se mluví zcela bez zábran. Znamená to, že dnešní teenageři se do sexu vrhají dříve než jejich rodiče?

Dárky jsou kořením vztahu nejen na Valentýna, Táborský deník

Datum: 14. 2. 2010

Kdo jiný by měl o lásce a sexu vědět víc, než přednosta Sexuologického ústavu Jaroslav Zvěřina. Nejenže obě tyto oblasti má nastudované, ale také pěkně zažité. Už čtyřicet let žije s jednou manželkou, a protože zastává teorii dárečků, ta se s ním má zřejmě moc dobře.

Interview Z1

Datum: 5. 2. 2010

Eugen Korda zpovídá politika a sexuologa Jaroslava Zvěřinu.

Hodně štěstí, zdraví a lásky do nového roku 2010 Vám všem přeje Jaroslav Zvěřina

Datum: 31. 12. 2009


Zemřela naše babička, paní Žofie Zvěřinová

Datum: 12. 12. 2009


Uplatnění žen v kariérních funkcích snižuje jejich ochotu rodit děti

Datum: 11. 12. 2009

Kulturními vlivy se mění sexuální role. Snižuje se význam mužských vlastností a zvyšuje se uplatnění žen. Páry si odkládají plodnost po třicítce a je více těch, kteří s tím mají problém.

Vedení ODS si stranu zprivatizovalo, říká Zvěřina, Právo

Datum: 14. 10. 2009

V jihočeské ODS sílí odpor k předsedovi Mirkovi Topolánkovi. Výzva českobudějovické ODS, aby listopadový kongres byl volební, nachází podporu i v dalších oblastech kraje. Přibývají i výtky na komunikaci mezi vedením ODS a regiony.

Ženskou sexuální touhu probudí experimentování i hormony, Idnes.cz

Datum: 30. 9. 2009

Nízké sebevědomí, všednost ve vztahu i nízká hladina testosteronu. To všechno může být podle odborníků důvodem, proč ženy nemají chuť na sex.

Kolik partnerů je akorát?, MF DNES

Datum: 24. 9. 2009

Kolik jste měli partnerů? Jednoho, pět? Sedm stovek? Je to málo, nebo moc? Stydíte se za to? Kolik partnerů je tak akorát? Kolik jich máme v průměru, se vlastně pořádně neví. Protože muži nadsazují a ženy zatloukají.

Swingers na sídlišti, Lidové noviny

Datum: 15. 8. 2009

Člověk by to do toho domu neřekl, pomyslím si, když zvoním u vchodu do obyčejné nízké budovy na pražském sídlišti. V jejím suterénu se nachází Fantasy, jeden z nejvyhlášenějších swingers klubů ve městě.

Dobrý vztah, špatný sex?, www.cosmopolitan.cz

Datum: 15. 8. 2009

Tenhle článek věnujeme všem zamilovaným ženám, které se určitě nehodlají smiřovat s mizerným milováním!

Užijte si v létě sex jako chlap!, Super.cz

Datum: 17. 7. 2009

Muži si v posteli vychutnávají takovou slast, že je ani nenapadne, aby je bolela hlava nebo zrovna neměli náladu. Je načase začít si užívat jako oni!

Před polednem - zpravodajský blok, ČT1

Datum: 10. 7. 2009 09:10

O politické korektnosti a gendrové politice promluvil předseda Sexuologické společnosti a přednosta Sexuologického ústavu 1. LF UK a VFN v Praze doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.

RSSRSS| pro nevidomépro nevidomé| tisktisk
Privátní poradna doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny, CSc.