Když mladou ženu okouzlí starší muž 

Novinky.cz, 23.11. 2021 

 

Mladé ženy, které žijí s výrazně starším, dobře situovaným mužem, a to nejen intimně, bývají často považované za zlatokopky. Je to ale zjednodušující pohled. Muže nedělá přitažlivé pro ženy jenom vzhled, ale také právě i společenská úspěšnost, schopnost vydělat dost peněz a ochota se o ně podělit s partnerkou. 

Takový muž dokáže ji i její potomky zabezpečit. To je vlastnost, kterou ženy u muže přirozeně ocení v podstatě bez ohledu na jeho věk. Na tom není nic odsouzeníhodného. Je to přirozená ženská vlastnost, která sahá až do prehistorie lidstva.

Jiná věc je, když žena vidí v muži hlavně zdroj finančních prostředků a hezký vztah k němu jenom předstírá.

Dnes se stále více mužů dožívá v dobré formě daleko vyššího věku. I případy z mé praxe potvrzují, že sexuální výkonnost muže není ani tak otázkou věku, jako spíš jeho fyzické a duševní kondice

Dnes se nám může zdát, že k intimním vztahům mladých žen se staršími muži dochází častěji než v minulosti. To nelze vyloučit, ale žádnou statistiku nemáme. A když se podíváme pozorněji do dlouhé historie lidstva, vidíme, že ani kdysi nebyly vzácnou výjimkou.

Je to logické, protože, jak už bylo řečeno, tento vztah má vedle svých nevýhod také své výhody. Dnes se navíc stále více mužů dožívá v dobré kondici daleko vyššího věku.

Někdo namítne, že zejména tak citlivá oblast, jako je sexuální život, nemůže být pro dvaceti-, třiceti- nebo čtyřicetiletou ženu po boku padesátníka či šedesátníka příliš přitažlivá. Může ji lákat třeba plešatící pán s bříškem, kterého trápí různé zdravotní problémy a který se při vášnivějším sexu například zadýchává? A to nemluvím o případných potížích s erekcí.

Lze ale předpokládat, že starší muži, kteří dokážou okouzlit daleko mladší ženy, tyto problémy nemají nebo je úspěšně zvládají, případně je kompenzují jinými přednostmi. Jakými?

Starší muži bývají daleko trpělivější a hlavně zkušenější než ti mladší. Obvykle nikam nespěchají, vědí, jak a kde se žen dotýkat. Také se daleko víc zajímají o jejich reakce nebo přání. Víc jim rozumějí a častěji jim vycházejí vstříc. Jejich partnerky mají vyšší šanci na to, že si užijí jejich empatii a něhu. Při sexu i ve vztahu. To, že by s nimi nedosáhly orgasmu vůbec, se jim stává výrazně méně často než mladším ročníkům.

Pokud stárnoucí muž není ješitný, ví, že penis není jediným orgánem, kterým lze vyvolávat ženino potěšení. Někteří dovedou být velmi vynalézaví. Více si se svými partnerkami hrají, nejsou tak soustředění na výkon, častěji používají ruce, ústa i nejrůznější pomůcky. Kvalita sexu pro ně bývá důležitější než jeho kvantita.

Starší muži si také víc uvědomují, jak důležité jsou pro spokojený sex dobré vztahy. I to je důvod, proč bývají pozornější a galantnější než mladí hřebečci. Vědí, jak ženě dopřát pocit, že je žádaná a okouzlující. Chvíle strávené s ní, a to nejen v posteli, si opravdu užívají.

Navíc už obvykle nechtějí ztrácet čas nesmyslnými střety a hádkami. Jsou vybouření a většinou se neženou za každou sukní. Zajímá je stabilní vztah a pohoda, která v něm panuje.

Podle některých psychologů přitahují starší elegáni určitý typ žen. Zdaleka to nejsou jen ty, kterým v dětství chyběl otec a nedostatek jeho lásky si takhle vynahrazují. Jsou to často i ženy, které mají z různých důvodů větší potřebu bezpečí, jistoty a porozumění.

Vztah se stárnoucím mužem umožní ženě s velkou pravděpodobností to, aby si užila finanční stabilitu, jím vybudované zázemí a kontakty, které mohou být důležité pro její kariéru, jeho životní zkušenosti, včetně těch sexuálních, duševní vyzrálost a ujasněné životní priority.

Nevýhodou tohoto soužití bývá to, že starší muž je méně přizpůsobivý ve svém životním stylu, bude si věci dělat po svém a nejspíš ho nezměníte. I jeho dobře míněné rady vám můžou jít někdy na nervy. V případných konfliktech chce mít obvykle navrch a mívá sklony k dominanci. Zároveň musíte často řešit vztahy s jeho dětmi, bývalými partnerkami a tak dál.

Ale abychom neodbíhali od sexu. Dříve narozenému pánovi trvá déle, než se mu ztopoří penis. Někdy je ho nutné i silněji stimulovat. Ženy, které jsou vynalézavé nebo umějí dobře ovládat poševní svaly, jsou v tomto případě ve výhodě. Navíc fakt, že starší muž potřebuje delší čas než ejakuluje, není pro spoustu z nich na škodu, ale spíš výhodou. Umožní jim to vyvrcholit jako první.

Problém může nastat, když muž potřebuje souložit dlouho, třeba déle než půl hodiny. To se pak z radosti stává výkon pro vytrvalce, který s sebou přináší řadu potíží: podráždění poševní sliznice, nedostatečné zvlhčení pochvy, ustupující erekci atd.

Starší pánové většinou po ženách nevyžadují tolik sexu jako mladíci, i když toto je individuální. Na internetu najdete stížnosti žen na to, že jejich vysportovaný senior chce sex třikrát týdně, a někdy dokonce dvakrát denně. A pro ty z mužů, u kterých se objeví s postupujícím věkem vážnější potíže s dosažením erekce, je tu lékařská věda. Už existují velice účinné léky, které jim dokážou pomoci v 95 % případů, což je pozoruhodně vysoké číslo.

Někdy tyto poruchy vyvolá kornatění cév, cukrovka nebo třeba užívání určitých léků. Inteligentní, úspěšný muž, který není sebestředný, obvykle dokáže tyto zdravotní problémy řešit a dostat je pod kontrolu.

I případy z mé praxe potvrzují, že sexuální výkonnost muže není ani tak otázkou věku, jako spíš jeho fyzické a duševní kondice. Vzpomínám si na pokročilé sedmdesátníky, kteří si nechali udělat spermiogram, aby se ujistili, že dítě, které jim ohlásila mladá partnerka, mohou s jistou spolehlivostí přijmout za vlastní.

 

RSSRSS| pro nevidomépro nevidomé| tisktisk
Privátní poradna doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny, CSc.