Diskusní fórum

Jméno:
E-mail:  
Sdělení:
Heslo: verificode Vložit heslo:


Zapsaná sdělení (283) :

Stránka: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29
Jméno: Jana
Sdělení: Dobrý den, pane docente, chtěla bych Vás poprosit o radu. Jsem ve věku,kdy už pomýšlím na dítě. Ovšem mám dlouhodobý problém. V začátku svého sexuálního života jsem měla potíž, hned jsem se stáhla a partner měl problém se mnou cokoliv udělat, jeden prst byl téměř zázrak. Nyní podvědomě uvolňuji svalstvo, čímž jsem tohle odbourala. Bohužel jsem příliš suchá, resp. ani s velkou předehrou se nic nezmění. Sama cítím, že mám problém se uvolnit, jedna sklenička nepomáhá a nechci to řešit \ opilostí\ . S partnerem pak používáme lubrikační gel. Bez něj je to velmi bolestivé a já se snažím vyvarovat sexu, spíše si hraji s přítelem. Poslední dobou však slýchám, že mě partner nevzrušuje, pozná to, protože se mé tělo nemění. Poradil byste mi co s tím? Pravdou je, že bez lubrikantu mi natečou st. pysky a je to opravdu velmi bolestivé. Má gynekoložka mi sdělila, že jsem naprosto v pořádku a měla bych si užívat. Ráda bych to sama nějak zvládla, ale příliš si nevím rady. Nevím, zda brát nějaké hormony, nebo co dělat. Ale vzhledem k tomu, že mám už na dítě věk, nechtěla bych cokoliv zkazit. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Brát hormony by bylo vhodné jen za předpokladu, že byly zjištěny jejich nízké hladiny. Pokud pomáhá větší dávka alkoholu, pak by mohl docela dobře pomoci nějaký medikament, který podporuje sexuální vzrušivost (yohimbin, nebo třeba bupropion. Poraďte se s lékařem.
Host: 46.29.226.51 Čas: 21.2.2018, 11:58:16
Jméno: Kamila
Sdělení: Dobrý den,před 4 lety, když mi bylo 15 let se mně pokusil znásilnit rodinný známý, kterému bylo 40 let a znali jsme se od mého ranného dětství. Začal mně v autě a později i doma,(kdy mně odtahoval bokem aby nás mí rodiče neviděli) ošahávat,dávat ruce do kalhotek,i když jsem se bránila. Jednoho dne nebyli rodiče doma když on přijel a pokusil se mně znásilnit,ale na štěstí jsem mu utekla. Od té doby jsem neměla přítele,i když jsem chtěla,ale měla jsem strach,že se mnou bude chtít mít sex. Až před 4 měsíci se objevil kluk, do kterého jsem se zamilovala, mluvím s ním o sexu, ale nedokážu si představit,že by na něj došlo - mám prostě blok. Jak se z toho dostat? Vážně by jsem to chtěla,ale nejde to. Jsem z toho zoufalá. Děkuji za odpověď
Odpověď: Na váš problém nemám jednoduchou královskou radu. Doporučuji spolupráci se zkušeným psychologem nebo sexuologem. Měla byste dokázat ten zážitek z mládí hodit za hlavu. Někdy to chce trochu času a hlavně komunikace s někým, komu důvěřujete.
Host: 89.102.225.171 Čas: 17.1.2018, 22:20:27
Jméno: miladka
Sdělení: Dobrý den,kdybych měla přítele HIV pozitivního a ani jeden bysme o tom nevěděli,jaká je pravděpodobnost přenosu ? Napadá mě co když něco takoveho má a neví o tom ani já ne...za celou dobu jsem na sobě nespozorovala žádné chřipkové příznaky ani virážku...je nějaká pravděpodobnost že bych mohla být např.bezpříznakový přenašeč ? Nebo se nemusím ničeho obávat ? Když jsem neměla žádné příznaky ?
Odpověď: Tak nezbývá, než abyste se nechala otestovat. Lze to zvládnout zdarma a anonymně. Poptejte se na hygienické stanici v místě bydliště.
Host: 77.242.93.21 Čas: 29.11.2017, 13:50:29
Jméno: Milada
Sdělení: Dobrý den,když jsem po sexu s přítelem jednou krvácela,znamená to že jsem ho nakazila HIV ? Ikdyz jsem žádnou pohlavní nemocí netrpěla !? A jednou jsem si všimla ze i on měl nejakou narůžovělou směs ve spermatu a pak už to nikdy neměl ale podvedl mě,vyspal se s jinou a pak zase se mnou aniž bych o tom věděla,mohl mě takto nakazit HIV ? ikdyž slečna i on netrpělivě žádnou pohlavní nemocí...v posledni době trpím na zapachajici výtok a mam bolesti při sexu,hned pri průniku ikdyz jsem dostatečně vlhka :-( mam obrovsky strach z pohlavních chorob,nejvíc z HIV :-(
Odpověď: Abyste někoho něčím nakazila, musela byste mít nejprve tu nákazu sama. Jste-li HIV pozitivní a krvácela jste při souloži, pak je přenos HIV viru velmi pravděpodobný. V ejakulátu se může objevit příměs krve. Pokud se tak stane ojediněle, není to nic vážného. Pokud s krev v ejakulátu opakuje, pak je třeba navštívit lékaře. Výtoky a strach s pohlavní nemoci musíte řešit se svým gynekologem.
Host: 81.162.202.10 Čas: 19.11.2017, 16:35:18
Jméno: Veronika
Sdělení: Dobrý den pane docente, chtěla jsem se Vás zeptat na Váš názor a postoj k sexuální asistenci u lidí s handicapem? Je mi jasné, že se jedná o téma, na které se dá hovořit hodiny a psát na víc než 10 řádků, chtěla bych Vás jen poprosit o takové základní shrnutí Vašeho odborného názoru. Děkuji a pěkný den V.
Odpověď: Nepodporuji tuto formu prostituce, protože též v zahraničí podobné pokusy skončily vesměs nepříliš šťastně.
Někteří sexuologové se opravdu poctivě snažili svým pacientům obstarat "surogátní" partnery či partnerky. Nějakou dobu to fungovalo, ale nikdy to neskončilo jinak, než neúspěchem či různými trapnými příběhy. Ostatně to, že si člověk, ať již hendikepovaný, nebo nikoliv, může zakoupit sexuální službu zcela privátně, to ví každý. Nevím, proč by mu to měla financovat nějaká instituce.
Host: 176.114.240.37 Čas: 13.11.2017, 23:04:54
Jméno: Roman
Sdělení: Dobrý den, rád bych se zeptal na problém s orientací. Zhruba 2 roky už nevím, jakou mám orientaci. Během 2 let jsem měl sex zhruba s 5 ženami. Sex se mi líbil, užíval jsem si vše jako vždycky a bavilo mě to. Nicméně, obtížné se dostávám k sexu, jelikoz ženský odmítám, ignoruju je a 9 z 10 ženských nakonec nemám sex. Když masturbují, nebo vidím pěknou ženskou, mám fantazie o ženách. Chlap mě nepřitahuje, nemám o nich fantazie, dokonce i sny se mi zdají o ženských se sexem. V reálném životě jsem ale plachý, nejistý a odmítám ženy. Nevím, jak mám testovat, jestli jsem na chlapy, když mě nepřitahujou a nemyslím na ně. Prosím o radu.
Odpověď: Nevím, z čeho usuzujete na svou homosexualitu, když máte sex s ženami. Po mailech ro nevyřešíme. Pokud vas to opravdu trápí, objednejte se k vyšetření do Sexuologického ústavu na tel. 224965247
Host: 91.219.246.11 Čas: 27.10.2017, 00:43:10
Jméno: Ivan
Sdělení: Dobrý večer pán doktor mám problém som panic a pri prvom sexe s priatelkou som ju uspokojil najprv jazykom predohrou a ona ma orálne uspokojovala no marne a ked som už išiel zasunúť penis do jej vagíny tak som pár krát zasunul a dostal som krče do nôh a penis ostal bez erekcie jednoducho zvedol a už sa nepostavil tak z prvého sexu nič nebolo a bojím sa ze sa to stane znova. Dakujem za odpoved
Odpověď: V případech začátečnických selhání doporučujeme, aby se muž přestal snažit o zavedení údu do pochvy a několikrát uskutečnil s partnerkou sex nekoitální, při které se s partnerkou mazlí a ona dráždí jeho penis až do vyvrcholení. Několikrát tohle uskutečníte a pak se můžete směle o soulož pokusit. pokud neuspějete, vyhledejte sexuologické vyšetření. třeba i s partnerkou.
Host: 178.41.22.200 Čas: 25.10.2017, 19:19:54
Jméno: Instalater
Sdělení: Dobry den pane doktore, mohl by jste mi prosim sdelit co rikate na to, kdyz nektery ze sexuologickych znalcu klidne prizna primo pred soudem, ze se vubec neridi mezinarodni klasifikaci nemoci MKN10, ale vlastnim presvedcenim nastudovanych teorii z literatury a svoji praxi? Predem dekuji
Odpověď: Mezinárodní klasifikace umožňuje diagnostikovat také atypické, "jiné", nebo různě smíšené deviace. Takže znalec samozřejmě může v některých případech použít takové nespecifikované diagnostické kategorie. Aby však úplně odmítal mezinárodní klasifikaci, to nelze samozřejmě považovat za správné.
Host: 37.44.16.51 Čas: 5.10.2017, 14:20:11
Jméno: Petra
Sdělení: Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně užití HA. Beru HA již 7 let, po 21 dnech délám 7 dní pauzu a pak začínám nové platicko vždy ve středu před spaním. Nyní jsem ale tabletku zapomněla užít nevadí když si ji vezmu ve čtvrtek ráno a pak večer už normálně další jak jsem zvyklá?Děkuji za odpověď
Odpověď: Pokud vynecháte opravdu jen jedinou tabletku, pak to účinnost antikoncepce nijak nesníží. Můžete být klidná.
Host: 77.242.91.17 Čas: 4.10.2017, 23:19:39
Jméno: Adéla
Sdělení: Dobrý den, jsem jednou byla u vás (tehdy ještě jako kluk) a já se chci zeptat - Když k vám někdo přijde a řekne, že chce být opačného pohlaví, mate vždy na obličeji vyraz šoku? Proč jste k nám transsexuálům tak nedůvěřivý a nevěříte to co povídáme?
Vy si zřejmě myslíte že je to nemoc, že?
Ono narodit se jako trans je vlastně prokletí. Naštěstí je užasna doba kdy se to dá změnit. Co není však užasne je to, že to vydávaní receptu na hormony, má v moci omezeny počet doktoru - sexuologu, kteří se mnozí chovají ne jako lékaři, ale jako strážci pohlavního pořádku.

Kolik doktoru v ČR nám muže předepsat prášky na HRT? Mě by to dost zajímalo, protože poslední odhady počtu trans lidi v populaci je 0,5%, to by znamenalo že v naši zemi je nás tak 50.000. A já jsem si hrubě spočítala že ročně zazvoní zvonec tak 500 lidem(reálně to je asi méně, ta míra dysforie u trans je různě vysoka)
Je vás sexuologu dost? Stíháte? Možná ne a možná proto jste mi řekl že si nemyslíte že jsem transsexuál, abyste si ušetřil práci. Hm?

Adéla D.
Odpověď: Milá tazatelko, viděl jsem v životě hodně různých pacientů a nepochybně také hodně transsexuálů. Takže mně laskavě nepodsouvejte, že jsem z někoho z vás byl "v šoku". Nevím, proč mluvíte o prokletí, když jak píšete "se to dá změnit". Ta možnost změny není něčím, co přišlo z nebe. Za možnost změny pohlaví u transsexuálních jedinců se zasazovaly celé generace odborných lékařů. O mou odbornou erudici laskavě nemějte starost. Z jediného vyšetření děláte nesmyslné závěry. Jak je zřejmé, nakonec jste našla lékaře, který vás pochopil. Tím lépe pro vás. Přeji hodně štěstí v ženské roli.
Host: 178.255.170.75 Čas: 10.9.2017, 15:00:42
Stránka: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29
RSSRSS| pro nevidomépro nevidomé| tisktisk
Privátní poradna doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny, CSc.