Diskusní fórum

Jméno:
E-mail:  
Sdělení:
Heslo: verificode Vložit heslo:


Zapsaná sdělení (274) :

Stránka: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28
Jméno: Adéla
Sdělení: Dobrý den, jsem jednou byla u vás (tehdy ještě jako kluk) a já se chci zeptat - Když k vám někdo přijde a řekne, že chce být opačného pohlaví, mate vždy na obličeji vyraz šoku? Proč jste k nám transsexuálům tak nedůvěřivý a nevěříte to co povídáme?
Vy si zřejmě myslíte že je to nemoc, že?
Ono narodit se jako trans je vlastně prokletí. Naštěstí je užasna doba kdy se to dá změnit. Co není však užasne je to, že to vydávaní receptu na hormony, má v moci omezeny počet doktoru - sexuologu, kteří se mnozí chovají ne jako lékaři, ale jako strážci pohlavního pořádku.

Kolik doktoru v ČR nám muže předepsat prášky na HRT? Mě by to dost zajímalo, protože poslední odhady počtu trans lidi v populaci je 0,5%, to by znamenalo že v naši zemi je nás tak 50.000. A já jsem si hrubě spočítala že ročně zazvoní zvonec tak 500 lidem(reálně to je asi méně, ta míra dysforie u trans je různě vysoka)
Je vás sexuologu dost? Stíháte? Možná ne a možná proto jste mi řekl že si nemyslíte že jsem transsexuál, abyste si ušetřil práci. Hm?

Adéla D.
Odpověď: Milá tazatelko, viděl jsem v životě hodně různých pacientů a nepochybně také hodně transsexuálů. Takže mně laskavě nepodsouvejte, že jsem z někoho z vás byl "v šoku". Nevím, proč mluvíte o prokletí, když jak píšete "se to dá změnit". Ta možnost změny není něčím, co přišlo z nebe. Za možnost změny pohlaví u transsexuálních jedinců se zasazovaly celé generace odborných lékařů. O mou odbornou erudici laskavě nemějte starost. Z jediného vyšetření děláte nesmyslné závěry. Jak je zřejmé, nakonec jste našla lékaře, který vás pochopil. Tím lépe pro vás. Přeji hodně štěstí v ženské roli.
Host: 178.255.170.75 Čas: 10.9.2017, 15:00:42
Jméno: ADoofsaffoca
Sdělení: The ED resulting from that surgery may be either temporary or permanent. He is content, and the the complete opposite of our thoughts later years has in store for us.
Odpověď: Your question is not clear enough. Please for sending more informations about the case.
Host: 178.137.83.166 Čas: 25.8.2017, 10:01:01
Jméno: Dennisanind
Sdělení: Zhheherhrh eg egemtr hrggwe wes egemtrghdfbsgd rwtwrqw
Odpověď: ?????
Host: 93.170.130.95 Čas: 24.2.2017, 04:21:39
Jméno: Anonym
Sdělení: Dobry vecer,pane docente. Jiz delsi dobu me trapi problem tykajici se meho vztahu s pritelem. Chci se Vas zeptat,jestli je normalni,ze muz sam nevyhledava sex se mnou. Kdyz ja projevim zajem,vetsinou mi vyhovi,ale sam sex nikdy neiniciuje. Moc mi chybi z jeho strany objeti,doteky... Pred cca 2r.jsme koupili pozemek,tak jej pritel revitalizuje a dava dohromady. Co se tyce moji sexualni touhy, mam vetsi potrebu sexu.Posledni dobou (asi tak pul roku) kdyz ma dojit k milovani,nebrani se, pomilujeme se,ale tvrdi,ze je moc unaveny.. Ja bohuzel posledniho pulroku nedosahuji s nim orgasmu jestli me malo stimuluje,nebo je to ovlivneno i starostmi ktere mam sama-pece o nemocnou maminku,aj.). Jak by jste zhodnotil nas vztah. Mam se prizpusobit jeho frekvenci sexu,netlacit na nej a sama mu davat vice doteku (kdyz on toho neni schopny,ci ma nejake zabrany-stud.aj.). Nebo si mam najit milence?
Dekuji za Vas cas i radu.
Odpověď: Sešla jste se zřejmě s partnerem, který má odlišný temperament. V takových případech vždy doporučujeme spíše přizpůsobit se tomu s menším sexuálním apetitem. Je to opravdu jednodušší, než naopak. Sama uvádíte, že partner je funkční, a tak jej k sexu přimět dovedete. Zásadní změnu postoje partnera k sexu nečekejte,i když úplně vyloučit ji nelze. Hlavně doporučuji sex s partnerem provozovat pravidelně.
Host: 37.48.34.208 Čas: 14.2.2017, 18:27:17
Jméno: Roman Beneš
Sdělení: Dobrý den, vážený pane doktore, nebo i snad čtenáři, prosím o radu. Je mi 46, někdo už v tom věku dávno nemůže. Jsem po několikaleté léčbě na psychiatrii (zhroucení v práci, deprese, úzkost, paranoia resp. nově terminologicky porucha s bludy). Předtím jsem měl normální sexuální apetit - 1 x denně, délka soulože normální, tak 3 - 10 minut. Během léčby (několik let) jsem ztratil zájem o sex, stačilo mi to tak 1 x za 2 týdny, spíše jsem se uchyloval k mastrubaci, za 1, 2 minuty bylo hotovo. Nyní po léčbě to musím mít 3 x denně, je to k zešílení, obtěžuje to mne i manželku, ona už nechce, já už nemůžu, ani jednoho nás to nebaví, stačím nám spíše erotika - potím se, padám únavou, jsem vyčerpaný, manželku bolí kyčle, ale stále bych souložil, záda mne bolí, ruce mne bolí, nohy mne bolí a furt a furt na to mám chuť, asi nějaká porucha mozku. Soulož trvá hodinu, mastrubace půl hodiny, 3/4 hodiny, vždycky to vzdáme a doděláváme rukou. Já sám nebo manželka mně. Dále musím sám mastrubovat, zkouším to urychlit pornem, čímkoliv, moc to nepomáhá. Je to šílené. Ztratím tím denně strašně moc času. Jsem příšerně nadržený a z toho nervní. Četl jsem radu jíst tučná jídla, to nemohu, mám v háji žlučník, pít hodně piva, to není problém, denně si jich dám několik, už je to dokonce možná na hraně alkoholismu. Prostatu jsem si nechal vyšetřit, vše v pořádku. Srdce v pořádku. Až na úraz kolene (kvůli tomu problém s misionářskou polohou) a doléčování psychiatrických problémů a ten zatracený žlučník jsem snad celkově zdravotně v pořádku. Děkuji.
Odpověď: Asi nejvýznamnějším faktorem při vašich problémech budou psychofarmaka, pokud tedy nějaká užíváte. Poraďte se se svým psychiatrem, jestli by nebylo možné změnou medikamentů dospět k menší naléhavosti sexu.
Host: 85.71.193.127 Čas: 13.2.2017, 10:36:07
Jméno: Memxlmj
Sdělení: Pharmacy Wellington Pharmacy Alliance Pharmacy Kansas Pharmacy Residency Match Pharmacy Reviewer Pharmacy Vancouver Pharmacy Jobs In Dubai Pharmacy Council Of India Pharmacy Dispenser
hi!
Host: 178.159.37.8 Čas: 11.2.2017, 16:27:57
Jméno: Věra
Sdělení: Dobrý den, pane doktore,
můj dotaz je velmi zvláštní: mám přítele, kterému se čas od času stane při sexu (většinou orálním),že pocítí něco jako orgasmus a dojde k výstřiku jakési tekutiny, která je hořká jako žluč, určitě to není moč, natož sperma. Vždy na chvíli přestane a pak pokračuje k normálnímu vyvrcholení. Zajímalo by mě, o jakou tekutinu se jedná a je-li možné, že je to něco jako mužský mokrý orgasmus . Zatím jsem o ničem takovém neslyšela, ani se mi to s nikým jiným nestalo, přestože mám dlouholeté a bohaté sexuální zkušenosti. Bylo by případně možné donést někam vzorek této tekutiny?
Děkuji
Odpověď: U některých mužů se při pohlavním vzrušení tvoří nadprůměrné množství odměsků žlázek, které obklopují močovou trubici. To je zřejmě ona tekutina, kterou popisujete. Mužů s tímto problémem není mnoho, ale občas jejich problémy registrujeme. Nejde o nic patologického, ani nebezpečného.
Host: 217.30.64.174 Čas: 3.2.2017, 19:44:50
Jméno: Ondřej
Sdělení: Dobrý den,
Už dlouhou dobu jsem si vědom toho,že nemám přesně jasno ve své sexualní identitě, přesnějji řečeno, potlačuji v sobě stránku ženy.Jenže po mnoha letech předstírání a přetvařování, jsem se psychicky zhroutil a nevím, co dál. Nevím jak dál řešit situaci. Je nejlepší možností návštěva psychiatra?
Bojím se že mě zavřou někde do ústavu.
Jsem opravdu na dně
Dekuji za případnou odpověď.
Odpověď: Pokud nemáte jasno ve své sexuální identitě, pak doporučuji navštívit sexuologa. Do Sexuologického ústavu v Praze se můžete k vyšetření objednat na tel. 224965247
J. zvěřina
Host: 188.175.18.217 Čas: 14.1.2017, 11:55:11
Jméno: Memhwto
Sdělení: Pharmacy Zehrs Pharmacy Quality Improvement Ideas Pharmacy Business Plan Pharmacy Voice Pharmacy Prerequisites Pharmacy Technician Letter Pharmacy Hours At Walgreens
hi!
Host: 178.159.37.8 Čas: 13.1.2017, 18:27:05
Jméno: Ela
Sdělení: Dobrý den, moje sexualita je špatně zvladatelná ve vztahu, chtěla bych se zeptat, jestli je možnost jiné terapie než léky. Od puberty jsem výrazně submisivně založená, mám extrémně rozvinuté sexuální představy ve směru submise a masochismu, jsem multiorgastička, s velmi silnými orgastickými projevy a velkou psychickou potřebou sexu. Mám za sebou dlouholetý vztah, který mě po sexuální stránce neuspokojoval, po něm jsem byla s partnerem, který byl také silně eroticky založený a zvládal mě. Současný partner je založen po této stránce standardně a moje projevy a potřeby jsou pro něj leckdy obtížné. I já mám období, kdy nejsem schopna přepnout hlavu na něco jiného než své představy. Také podoba orgasmů je někdy pro mě těžko zvladatelná, v určité fázi přecházím do stavu zastřeného vědomí a nejsem schopna se nějakou dobu vrátit do reality.
Jsem silně introvertní a představa sexuologického vyšetření je pro mě traumatizující, proto dotaz sem. Děkuji.
Odpověď: Sexuologické vyšetření není nezbytné. Vaše problémy se zdají spíš vhodné pro specializovanou psychoterapeutickou práci. Doporučuji vyhledat zkušeného psychologa, nebo raději psycholožku.
Host: 84.246.166.7 Čas: 9.1.2017, 19:10:54
Stránka: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28
RSSRSS| pro nevidomépro nevidomé| tisktisk
Privátní poradna doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny, CSc.