Sex po telefonu se dá snadno zneužít 

Novinky.cz, 8. 8. 2015

Doba, kdy si lidé psali milostné dopisy plné vášnivých vyznání, lichotek a nereálných slibů, už téměř skončila. Vystřídala ji éra telefonů, kdy se milostné tokání přeneslo do akustické podoby. Ale také éra tabletů, notebooků a počítačů.

Ty mohou nabídnout zároveň vizuální složku. Lidé, kteří spolu intimně žijí a museli se na nějakou dobu rozloučit, využívají občas telefony a počítače jako určitou náhražku sexu, kdy si říkají různá erotická a intimní sdělení, při kterých někdy masturbují.

Sex po telefonu existuje i jako placená služba. To, že svůdná blondýna v dráždivém spodním prádle může být ve skutečnosti bruneta při těle, navíc ve vytahaném, sepraném tričku, není prý podstatné. Důležitý je spokojený klient a jeho barvité představy. Ženy, které tuto profesi provozují, ji berou jako výdělečné zaměstnaní. Podle mého názoru jde o jakousi vokální prostituci.

Jak se lidé dívají na sex po telefonu?
Pokud nejde o telefonát mezi stálými partnery, považuje ho podle průzkumu společnosti O2 za nevěru 70 % žen a 40 % mužů. Dvě třetiny respondentů starších 49 let nevidí na intimních hovorech a SMS nic špatného. Ale mezi mladými lidmi do 29 roků zastává tento názor jen necelých 20 %.

K označení sexu po telefonu jako nevěry se přiklánějí spíše vysokoškolsky vzdělaní lidé a ti, kteří s ním mají vlastní zkušenost. Pokud jde o erotické telefonní linky, přinášejí užitek hlavně svým provozovatelům. I když můžou být v určité míře prospěšné také mužům, kteří mají v praktickém životě problémy s navazováním intimních vztahů.

Partnerský sex po telefonu nelze považovat za cosi odsouzeníhodného

Komplikace vzniknou v okamžiku, když se konzument stane na takové erotice závislý. Jeden z mých pacientů dokázal utratit za erotické linky desítky tisíc korun měsíčně. Zadlužil se tak, že měl problémy, aby se vyhnul osobnímu bankrotu.

Podobné fetišistické fixace dovede moderní medicína vcelku úspěšně léčit. Problém ale je, jak přimět závisláky, aby si své potíže včas přiznali a vyhledali lékaře. Normální lidé by si neměli nechat znechutit intimní komunikaci po telefonu tím, že něco podobného provozuje prostituční byznys. Na sdílení emocí a sexuálních lichotek není nic nenormálního. Také partnerský sex po telefonu nelze považovat za cosi odsouzeníhodného.

Spíš bychom měli přemýšlet, jak tyto soukromé rozhovory ochránit před různými slídily. Milenci a chlípníci by proto neměli zapomínat, že se i s mobilním telefonem, notebookem nebo počítačem pohybují ve veřejném prostoru, nikoliv v iluzorním soukromí. Intimní zprávy, fotky nebo sdělení, která k nim putují prostřednictvím těchto elektronických médií, se dají zneužít snáz, než si dokážou představit.

Aféry, jako bylo třeba zveřejnění intimního telefonického rozhovoru mezi princem Charlesem a Camillou Bowlesovou, jim budiž varovným příkladem.

 

RSSRSS| pro nevidomépro nevidomé| tisktisk
Privátní poradna doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny, CSc.