Muži jsou odstrkováni, média řeší transsexuály, roste feminismus

Expres.cz31. 5. 2018 

 

Jaká je vlastně v dnešní době role muže? Někdy až na sílu prosazovaná ženská emancipace má patologický dopad na celou lidskou společnost. Nejde již o pouhé dosažení rovnoprávnosti, cílem je být stejní. A to je proti přírodě. Alespoň tak to vidí respektovaný sexuolog Jaroslav Zvěřina.

„To, čemu říkáme mužská sexuální role, je v posledních dekádách nejvíce zpochybňovaná sexuální instituce. Muži to mají podstatně méně lehké než ženy. Svět se nám mění, možná pod vlivem radikálního feminismu, nevím. Už to přestává být svět mužů," podělil se o svůj úhel pohledu doktor Zvěřina v internetovém pořadu Štrunc!

Některé pseudovědecké studie prý tvrdí, že rozdíly mezi muži a ženami jsou nepodstatné a jsme vlastně stejní. To vede k tomu, co se dnes nazývá krize maskulinity. Muž se mění tím, že ta jeho role jakoby není úplně jasná. Má pocit, že je odstrkován z té běžné kompetence.„Masmédia dnes velkou část sexuální osvěty věnují problematice zanedbatelných menšin, například transsexuálů," říká doktor Zvěřina s tím, že na nedávné sexuologické konferenci v Českém Krumlově profesor Weiss představil asi 325 různých sexuálních identit, které existují.

„Národ se již nedělí na muže a ženy a masmédia o většinových problémech klasických vztahů, romantika a podobně, nepojednávají."„Muži jsou moderní společností znevýhodňováni. Tradičně již od školství. Ženy mají dnes zelenou, 21. století bude století žen. Co se dnes děje, je odstrkování mužů. To už není rovnoprávnost, tady se bojuje o stejnost. A to není možné, my jsme biologicky zcela rozdílné bytosti," pokračuje dál renomovaný sexuolog.

„To je jako ta kampaň, aby se tatínkové starali o kojence. Ale to nejde, má-li být kojenec kojen, tak to nemůže zařídit tatínek, i když mu dá paní ministryně osm dovolených."

Tradiční rodina prý dnes nemá takovou popularitu a manželství se považuje téměř za přežitek. „V našich porodnicích jsou většinou prvorodičky matky nesezdané. Navíc rodičovství není příliš oceňovanou vlastností. Za to vás nikdo nepochválí," popisuje současný stav odborník.

 

 

RSSRSS| pro nevidomépro nevidomé| tisktisk
Privátní poradna doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny, CSc.