Kdo víc odpouští nevěry? Na tohle se můžete spolehnout!  

Prochlapy.cz, 14. 10. 2016

 „No jo, tak jsem si s ním užila a teď zase chci být s tebou." „Zlato, máš pravdu, souložil jsem s jinou. Můžeme na to zapomenout?" Kdo má větší naději na úspěch: žena nebo muž? Jedno pohlaví zálety odpouští víc než to druhé! Uhádnete, kdo je tolerantnější nebo vyčůranější? 

Jak to teď chodí? Kontinuální výzkum sexuálního chování české populace, jehož autory a odbornými garanty jsou profesor Petr Weiss a docent Jaroslav Zvěřina (oba ze Sexuologického ústavu 1. Lékařské fakulty UK a VFN v Praze) potvrdil, že za poslední roky došlo k mírnému poklesu mimomanželských sexuálních styků. Jako vážně?

Oko za oko, zub za zub?

Dnešní populace prý považuje sex mimo oficiální vztah a manželství za nepřijatelný, ovšem na druhou stranu, a trochu paradoxně, se k němu staví tolerantně. Momentálně úlety přiznává 34 % žen a 55 % mužů. A jak to chodí doma, když se něco provalí? Na jednu stranu fakt (ne)můžete být v klidu...

Podle sexuologa Radima Uzla a jeho pozorování častěji odpouštějí ženy svým nevěrným partnerům, zatímco muži se s nevěrou partnerky vyrovnávají velice obtížně. Varianta, že vám mladá přijde na nějaký to dobrodružství, je tedy přijatelnější, než když by tomu bylo obráceně. Ale pozor. Neznamená to, že vás nečekají žádné komplikace. Právě naopak.

Když zanáší ona, přichází peklo

Ženy jsou podle Uzla v zakrývání své nevěry daleko vynalézavější a rafinovanější, z čehož vyplývá, že muž-záletník je odhalen mnohem dříve, než jeho vyčůranější polovička, která se navenek tváří, že neumí ani do pěti počítat. A čím že se průměrný muž dožaduje vykoupení u své ženy, když v opačném případě je odhalen jeho poměr?

„Nevěrný jsem byl třikrát. Jednou té mojí stačila luxusní dovolená s kamarádkou, pak už si vybrečela briliantový prsten a teď po mě chce nový auto," krčí rameny čtenář, který nechce být jmenován. Na otázku, jestli vyhoví, odpověděl, že i milenka ho ve finále stojí míň, takže asi ne... Nicméně dary patří k typickým odpouštěcím manévrům, na kterých zhrzené partnerky trvají!

Nejdřív amok, pak brek a nátlak

„Ženské odpouštění je často zpečeťováno materiální kompenzací. Jednou je to drahý šperk, jindy nákladná toaleta, auto nebo zahraniční dovolená," potvrzuje Radim Uzel, který o záletech napsal poměrně zajímavou knížku Nevěra a co s ní s tím, že je jistě žádoucí, aby tato náhrada byla jednorázová a nároky nebyly protahovány do nekonečna.

Aneb jak pravil jeden psycholog: „Vážené dámy, je od vás jistě laskavé, že dokážete odpouštět, ještě lepší by však bylo, kdybyste se naučily zapomínat." Svatá pravda! To, že některá odpustí, neznamená, že nechytne afekt. Mezi časté první pomsty patří objetí auta klíčem, jako se to stalo asi miliontému maníkovi na tomhle světě...

Co je horší než ženské běsnění?

Ještě je třeba zmínit největší riziko, které se s nevěrou táhne (kromě zničenýho auta, dárků a výdajů navíc). S poměry mimo domov úzce souvisí přenos pohlavních chorob, takže odpuštění je sice hezká věc, ale i tak vás nebo jí může potrápit doslova něco jiného. Lidé se totiž obecně mylně domnívají, že jsou chráněni před možným onemocněním, pokud žijí „spořádaně" v partnerském svazku. Pravda je to jen do jisté míry.

Všichni nemusí po pohlavním styku s nakaženou osobou vždy onemocnět, ale mohou se stát přenašečem nemoci a dále ji šířit (třeba právě „doma"). Nelze poradit nic jiného než testy a výsledky černé na bílém. Láska totiž fakt třeba takovému viru HIV konkurovat nemůže, ani když se na ní shodnete po provaleném cosi. Náhoda totiž vždycky byla blbec.
A jak to vidíte vy, odpouštíte nevěry?

 

RSSRSS| normal| tisktisk
Privátní poradna doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny, CSc.