I heterosexuálové se mohou chovat homosexuálně. Našli jsme experta na sex, který se toho nebál 

ParlamentniListy.cz, 16. 8. 2017

ROZHOVOR „Homosexualita dnes není diagnózou, nýbrž uznanou sexuální menšinou. To ovšem neznamená, že ji máme oslavovat jako jakousi vyšší formu sexu," vrací se ještě k debatám, které rozvířil festival Prague Pride, sexuolog Jaroslav Zvěřina. Pro ParlamentníListy.cz také jasně řekl, co si myslí o úplné a dokonalé rovnosti mužů a žen: ,,Je to extrémní vyjádření moderního feminismu, který se snaží uvést do života svou představu o tom, že muži a ženy nejsou ‚jen‘ rovnoprávní, ale biologicky a sociálně stejní. Což ovšem muži a ženy nebyli, nejsou a nikdy nebudou."


O víkendu prošel Prahou pochod Prague Pride. Tato akce vyvolala velké emoce. Co vy si o tom myslíte? A proč se podle vás tato akce vůbec koná? Jaký má podle vás význam?
Je to karnevalový průvod, který má propagovat filozofii mnoha pohlaví, jak ji pod záminkou boje za lidská práva propaguje hnutí a lobbistická skupina LGBTIQ. Propaguje se tak celá řada takzvaných sexuálních menšin včetně jejich nejrůznějších a někdy i vzájemně nepříliš sourodých etických a politických nároků.


V průvodu šla i celá řada celebrit. Proč právě umělci podle vás tyto akce často podporují?
Svého času se vedla dlouhé roky kampaň za odkriminalizování a odmedicinalizování homosexuality. Tento logický požadavek je ve většině vyspělých zemí splněn. Byl široce podporován humanisticky smýšlejícími intelektuály. Velká část elit se dnes domnívá, že podobně oprávněné jsou i další požadavky jak některých homosexuálů (manželství, adopce), tak dalších menšin, tedy transsexuálů a „queer" skupin. Biologičtí intersexuálové se sem dostali nějakým nedorozuměním. Že tedy jejich často hodně přehnané „nároky" jsou jakousi modernizací, etickým a politickým pokrokem. 

RSSRSS| normal| tisktisk
Privátní poradna doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny, CSc.