Diskusní fórum

Jméno:
E-mail:  
Sdělení:
Heslo: verificode Vložit heslo:


Zapsaná sdělení (287) :

Stránka: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29
Jméno: Lucie
Sdělení: Dobrý den, pane doktore.
Měla bych na Vás dotaz. s přítelem jsem od května minulého roku. Předešlý ( pro mě nefungující ) vztah jsem ukončila já, z důvodu vymizení chuti na sex a jakoukoli intimitu. S nynějším přítelem to bylo první dva měsíce skvělé. Sex pravidelný ( čehož jsem se z předchozího vztahu obávala ), dokonce z mé strany velmi vítaný. Ale po cca 3 měsících to z přítelovi strany začalo opadat. antikoncepci jsem již v tu dobu nebrala. Oba jsem si přáli mimčo, tak jsem tomu nechávali volný průběh. Když jsem se přítele ptala, co se děje ( jelikož byl sex u nás čím dál míň), obhájil to tak, že má moc práce ( pracuje i na VPP doma, ) a že je unavený. Přešla jsem to s tím, že se to spraví. Když ale ani po čase nenastala změna, znovu jsem na toto téma zkusila navést řeč a přítel mi sdělil, že neví čím to je, ale že to tak měl ve vztazích vždycky. Ze začátku super a postupem času, ta chuť zmizela. a že k životu to ani nepotřebuje.Koupili jsme Eregmu, ze začátku to snad i zabíralo, ale teď jsem zjistila, že poslední dobou je to snad ještě horší. Sex, intimita, to všechno z našeho vztahu vyprchalo. Sex byl naposledy asi před 2 měsíci ( do teď to bylo tak jednou za měsíc. Už jsem to snad i přestala počítat). On se sám k ničemu nemá, když nezačnu sama, tak se nic neděje a nakonec mi to přijde, že se doprošuju. Mezitím, jsem otěhotněla, tak to přítel svaloval na to, že nechce mimču ublížit a světlování, že i v těhotenství je pro mě důležité cítit, že jako o ženu o mě stojí, je zbyrečné. ráda bych znala Váš názor. Nevím, ale nepřijde mi normální, že v jeho věku (33 let) má takovýto stav. Myslíte, že by byla nějaká možnost léčby ?. Mám ho velice ráda a rozhodně nechci náš vztah a budoucnost hodit do koše. Předem moc děkuji za radu.
Odpověď: Příčiny problémů vašeho partnera nelze na dálku zjistit. Rozhodně by měl vyhledat sexuologa. K vyšetření do Sexuologického ústavu v Praze se může objednat na tel. 224968231
Host: 78.156.147.84 Čas: 3.4.2015, 12:22:03
Jméno: luboš
Sdělení: Dobrý den,může mít vliv na sexuální chtíč lék Tritace(krevní tlak) a do jaké míry, mám požádat lékaře o jiný lék.
Odpověď: Léky ze skupiny, do které patří Tritace, nemají nepříznivý vztah k sexuálním funkcím. Můžete jej tedy užívat bez obav.
Doc. MUDr. J. Zvěřina, CSc.
Host: 90.179.112.41 Čas: 3.4.2015, 01:54:38
Jméno: Martina
Sdělení: Dobrý den pane doktore,
Byla bych vděčná za Váš názor: s přítelem jsme více než půl roku, ale během té doby se mnou vyvrcholil jen několikrát a obecně má problém urdžet erekci při styku (před ním je vzrušený). V minulosti údajně selhal a od té doby se prý docela vyhýbal sexu ze strachu ze selhání. Nám se postupem času daří mít hezký styk. On sám tvrdí, že ho přitahuji a že obavy ze selhání už nemá. Mohu tomu věřit? Ví, že mi může důvěřovat a že se mi náš sex velmi líbí. Jemu jsem to neřekla, ale přála bych si to vyřešit a mít s ním plnohodnotný sexuální život. Je pro mě těžké pochopit, proč by nemohl vyvrcholit a mít pevnou erekci, když cítí vzrušení.
Předem Vám moc děkuji za názor,
Martina
Odpověď: Nemám pro vás žádnou jednoduchou radu. Partner by měl svůj problém řešit s odborným lékařem, sexuologem. Bylo by jistě rozumné, kdyby lékař pohovořil s vámi oběma.
J.Zvěřina
Host: 89.176.1.12 Čas: 23.3.2015, 20:20:57
Jméno: Vaclav
Sdělení: Prosím pane doktore jakou máte zkušenost s přípravkem lang na podporu erekce dík za odpověd
Odpověď: S uvedeným přípravkem nemá zkušenost žádnou. Ani netuším, co obsahuje. Doporučuji problém s erekcí řešit u odborného lékaře sexuologa nebo urologa.
J.Zvěřina
Host: 46.13.147.199 Čas: 21.3.2015, 15:22:29
Jméno: Mária
Sdělení: Dobrý den,
prosím Vás chtěla bych se zeptat, jestli by nešlo, aby byla lepší informovanost o operacích transholek MtF? Zdá se mi, že lékaři a trans dělají reklamy na operace a nemyslím si, že operace jsou na té urovni jak se tvrdí a ještě je plno komplikací kolem nich.
Odpověď: Nedovedu si představit lepší informovanost, než je ta, kterou musí pacientů poskytovat odborný lékař, sexuolog, nebo operující chirurg. Se sexuology jsou transsexuálové před definitivním rozhodnutím o chirurgii v kontaktu nejméně dva roky. Máte-li informace o tom, že některý lékař zamlčuje pacientům rizika, spojená s chirurgickými výkony, pak jde o postup nestandardní a chybný.
J.Zvěřina
Host: 86.49.40.90 Čas: 19.3.2015, 15:29:03
Jméno: Marika
Sdělení: Dobrý den,pane doktore mam par otazek doporučil mi vas muj gynekolog ma problemy se sexem s přitelem.Poměrně často me po sexu boli podbřiško je to normalni?a take me muj přitel nedokaže uspokojit trva mi dost dlouho než se udelam a bojim se že bude chyba ve mě!!dekuji za odpoved hezky den Marika K
Odpověď: Žádná bolest v souvislosti se sexuálním stykem není normální. Pokud je gynekologický nález v pořádku, měla byste se zamyslet třeba nad tím, která poloha soulože ty potíže častěji vyvolává. Dobu, za kterou dosahujete orgasmus, ovlivňuje především úroveň vaší vzrušivosti. Ti lze spolehlivě zlepšit zejména dostatkem spánku a omezením stresů. Můžete samozřejmě vyhledat sexuologické vyšetření a zkusit nějaký medikament ke zlepšení sexuální vzrušivosti.
J.zvěřina
Host: 95.173.86.31 Čas: 9.3.2015, 20:15:20
Jméno: Jakub
Sdělení: Dobrý den pán doktor, jsem muž, 27 let. Pracuju jako kuchař. Jsem s přítelkou osm let. Pravidelně cvičím, stravu mám taky dobrou,akorát méně spím. Od začátku vztahu mám problém vydržet delší dobu. Kdysi se mi povedlo uspokojit občas přítelkyni i při sexu(když sme to dělali po druhé), později už ani to. Teď se mi to poslední dobou povedlo jenom orálně. Ale to ji už taky přestalo bavit, chtěla by to normálně. Já jsem z toho deprimovaný, že jí nedovedu normálně uspokojit. Asi před rokem jsem byl na operaci uzdičky, ale skoro vůbec to nepomohlo. Teď posledního půl roku je náš sexuálny život na úpadku a já se už ani nedovedu pořádně vzrušit. Obava, že znovu selžu. Když se mi povede dosáhnout erekce tak už vůbec není tak pevná jako kdysi, hodně krát se mi stane, že mi po chvíli spadne a nedosáhnu ani ejakulace, pokud jo, tak úd nemám ani tak úplně pevný, ale spíš takový ochabnutý. V plný erekci je jen chvíli. To samé platí když se chci uspokojit masturbací, dlouho mi trvá, než se mi povede dosáhnout částečný erekce a pak dojde rychle k vyvrcholení. Už dlouhou dobu se mi nepovedlo mít sex podruhé, to vůbec nepřipadá v úvahu(nedosáhnu žádnou erekci a když tak jen na chvíli). Prostě to nejde. Stydím se za to před přítelkyní a i sám před sebou. Proto se i špetku vyhýbám sexu. Uvažoval jsem ještě nad obřízkou, jestli by to nepomohlo. Prosím Vás o radu, kam nebo na koho se mám s takovýmto problémem obrátit? Předem děkuji.
Odpověď: Nějaké ty problémy v pohlavním životě má občas řada mužů. Rozhodně se nejedná o problém neřešitelný. Doporučuji obrátit se na sexuologa. Jste-li z Prahy, můžete se telefonicky opbjednat k vyšetření do Sexuologického ústavu na tel. 224968231
J.Zvěřina
Host: 217.11.253.26 Čas: 18.2.2015, 16:51:21
Jméno: Kašík
Sdělení: Vážený pane doktore, je mi 35, manželce o 2 roky méně. Žijeme spolu 10 let, z toho 5 let v manželství, máme roční dítě. Kvalita našeho sexuálního života během posledních několika let postupně upadá, a to jak z hlediska četnosti pohlavních styků, tak z hlediska samotného prožitku. Z mé strany je vše v pořádku, manželka mě stále vzrušuje a sexuálně přitahuje. Problém je na straně manželky, u které se postupně vytratila sexuální touha a sex se pro ni stává spíše povinností, než příjemným prožitkem, jako to bylo na začátku našeho vztahu. Co se týče našeho vzájemného soužití, je vše v pořádku, máme společné zájmy, rozumíme si, máme se rádi. O problému se poměrně intenzivně bavíme, manželka dokonce vyhledala pomoc sexuologa. Ten ji bez hlubší analýzy sdělil, že pokud se nechceme po zbytek života trápit, je nejlepší cestou se rozejít. Stále nevěřím, že navrhovaný způsob je optimálním řešením problému a nehodlám se s tím jen tak smířit, i když přiznávám, že na psychyce nám to nepřidalo. Řekněte, prosím, existuje reálná možnost, aby se manželčina touha ke mně opět navrátila?
Odpověď: Samozřejmě, že podobné stavy, jaké popisujete u manželky, nejsou nezvratné. Postoj sexuologa nepovažuji za příliš konstruktivní. Roční dítě je již samo o sobě významným motivem k pokusu o terapii. Doporučuji proto vyhledat jiného sexuologa či manželského poradce a pokusit se vaše manželství po sexuální stránce oživit. Nepůjde to samozřejmě bez pozitivní snahy vás obou.
J.Zvěřina
Host: 147.231.113.240 Čas: 16.2.2015, 09:43:36
Jméno: Jarda
Sdělení: Dobrý den,
se zájmem jsem si přečetl Vás článek Hysterky jako úžasné milenky ale děsivé manželky
Něco takového mám doma a rád bych se zeptal zda se s tím dá něco udělat než jen od toho utéci.
Děkuji
Jarda
Odpověď: Samozřejmě vůbec netuším, co máte doma. Jisté však je, že jde-li o poruchu osobnosti s výraznými hysterickými rysy, a je-li ta osoba dospělá, pak naděje na změnu této povahy je pouze teoretická. Jde pak jen o to, co jste schopen a ochoten přestát.
J.Zvěřina
Host: 213.129.134.9 Čas: 13.2.2015, 07:16:49
Jméno: Radek
Sdělení: Dobrý den, mám problém s předčasnou ejakulací. Nikdy jsem nevydržel moc dlouho, max 2-3 minuty. Když si dám alkohol (více něž do dobré nálady) je můj problém obrácený - nedokážu dosáhnout vyvrcholení. Mám pocit, že se to postupně zhoršuje. Poslední pokusy o sex skončily po pár vteřinách. Nevím co dělat, na koho se obrátit. Začíná mi to ničit vztah. Kde hledat pomoc?
Odpověď: Předčasná ejakulace je poměrně úspěšně léčitelná některými psychofarmaky. Nedávno byl na trh uveden preparát dapoxetin, který se užívá dvě hodiny před stykem. Může vám jej napsat každý lékař.
Host: 78.111.124.231 Čas: 6.2.2015, 08:08:30
Stránka: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29
RSSRSS| pro nevidomépro nevidomé| tisktisk
Privátní poradna doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny, CSc.