Diskusní fórum

Jméno:
E-mail:  
Sdělení:
Heslo: verificode Vložit heslo:


Zapsaná sdělení (287) :

Stránka: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29
Jméno: neuvedeno
Sdělení: Dobrý den, prosím Vás, jak by jste řešil nedostatečné účinky hormonální léčby u transsexuality? Pro člověka s transsexualitou není vhodné žít jako trans,celý život vysvětlovat, co je a být třeba označován chybně. Dá se třeba nasadit progesteron?
Odpověď: Mnoho transsexuálních jedinců je velmi nespokojeno s účinky hormonální léčby. Hormony z vás osobu opačného pohlaví neučiní, jen v určité individuální míře potlačují sekundární pohlavní znaky původního pohlaví a opět do určité míry vyvolávají znaky pohlaví opačného. Existují jisté limity pro dávky hormonů, také ve vztahu k tomu, jak ten který organismus na ně reaguje. Máme transsexuální pacienty, kteří prakticky žádné hormony užívat nemohou, protože jejich zdravotní stav to nedovolí. Vámi zmiňované gestageny nic podstatného samy o sobě nepřinesou. Nezbývá, než spolupracovat s lékaři. V této oblasti si sami neporadíte.
J.Zvěřina
Host: 62.245.103.150 Čas: 27.6.2015, 21:16:28
Jméno: Jana Ševčíková
Sdělení: Dobrý den, pane doktore. Partner, věk 35 let, má problémy s erekcí. Problémy se zhoršují asi od třiceti let, 2 roky jsme vůbec neměli sex, vymlouval se na moc práce, nechtěl přiznat problémy s erekcí. Ale chceme dítě. Byl na vyš. u lékařky Taťány Šrámkové, ale má na vyšetření nepříjemné vzpomínky. Prý mu řekla, že je příčina psychická a předepsala Viagru nebo změnu partnerky. A navíc byla nemile překvapená, že partnera doprovázím. S partnererm jsme spolu 14 let a plánujeme dítě, ale bez léků není schopen erekce. Po lécích ho ráno bolí hlava, tak je užívat nechce. A také si neumím předatavit, že by je užíval již napořád. Ale já nechci žít jako jeptiška, ale zároveň partnera miluji a jiného nechci. Dále se chci zeptat, zda by nepomohla kineziologie, pokud je příčina psychická.
Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Váš partner samozřejmě může požádat o vyšetření jiného lékaře. Pokud má nepříznivé vedlejší účinky po Viagře, může zkusit jiný účinný medikament. Výsledky kineziologické terapie u sexuálních dysfunkcí neznám. Psychické problémy by asi nejlépe posoudil psycholog nebo psychiatr.
J.Zvěřina
Host: 195.113.221.186 Čas: 17.6.2015, 23:23:37
Jméno: Chimaira
Sdělení: Dobrý den.

Pane doktore,potřebovala bych od Vás poradit. Mám problém,který se týká mého přítel.Před nedávnem jsem nedopatřením zjistila,ze si podává erotické inzeraty. Vždy za jiným účelem.Buď to nabidka Prace +plus sex nebo jiný text směrovány sexu.Ženy mu odpovidali a domlouvali si schůzku. Bohužel v Ten moment co jsem na to přišla,tak jsem hned na něj uhodila.Ze zacatku mi tvrdil jaký je to omyl a že to není možné.Když jsem mu řekla že mi lze a neverim mu,tak se přiznal.Ze občas když byl sám nebo měl i jiný vztah tak psal ty to inzeráty,ale nikým se nesešel. My jsme s polu půl roku a poprvé v našem vztahu to udělal před měsícem.Prý se z žádnou nikdy nesešel a ani mě nepodvedl.Sám přiznává,že je to jeho uchylka.Což mě přijde divný.Spíš vidím v tom nějaký problém,který musel prožít dříve.Jinak nás sexuální život je dost pravidelný.Chce se se mnou milovat a žádné perverznosti nebo jiné praktiky po mě nevyžaduje.Já se ničemu nebráním,pokud to nebude zvrhlé,ale on nechce.Myslela jsem si do teď,že nám to klape po všech stránkách dobré.Dost si rozumíme.Zajímalo by mě co to znamená,kde jsem udělala chybu a jak mu pomoc.I když to cítím jako velkou zradu ráda bych mu pomohla.Navíc ho mám stále ráda.

Děkuji Vám za odpověď
Odpověď: Je zřejmé, že váš přítel je nějakým způsobem závislý na sexuálních komunikacích skrze sociální sítě. Buď se té závislosti dokáže zbavit sám, nebo nechť vyhledá lékaře psychiatra nebo sexuologa. Nemyslím, že je to z jeho strany nějaká zrada, spíše bezradnost. Lze to řešit, ale partner musí chtít....
J. Zvěřina
Host: 109.80.231.73 Čas: 11.6.2015, 23:55:26
Jméno: M.
Sdělení: děkuji za odpověd. Podle mých zkušeností sexuologové nechtějí měnit to, na co jsou roky zvyklí, aspon ti, se kterými já mám zkušenost,navíc pokud endokrinolog Weiss řekně, že 4 mg estrofemu jsou nej, tak jsou prostě nej a není o čem diskutovat, nebo mi bylo před lety sděleno, že transdermální aplikace není na našem trhu dostupná, ačkoli byla, následně jsem je dostala, jakmile si MuDr. ověřil dostupnost v seznamu léčiv ... otázka tedy zní, zda byste byl ochoten ostrogel či divigel předepisovat, nejde mi o úhradu pojištovny, ráda si zaplatím sama, pokud by pojištovna nechtěla proplácet, ale vím, že před lety proplácela ( měla jsem je od Mudr.Šantavé z Brna) :) děkuji PS: mohl byste i prosím napsat, jaké jsou Vaše pražské ordinační hodiny a jak dlouho se čeká na termín ? děkuju,Michaela
Odpověď: Do Sexuologického ústavu se můžete objednat na tel. 224968231
Host: 89.176.233.70 Čas: 11.6.2015, 17:17:36
Jméno: M.
Sdělení: dobrý den, zajímalo by mě, jaké preparáty předepisujete transsexuálním jedincům MtF ? většina předepisuje estrofem, estrimax a nebere ohled na přání klienta. Jste ochotný předepisovat i oestrogel, divigel ( transdermální aplikace), pokud by to bylo přáním klientky ? děkuju
Odpověď: To není problém preskripce na recept, ale problém úhrady pojišťovny. Nejsa gynekologové, máme repertoár hormonálních přípravků omezen a věčné spory právě s hormony, protože oprávnění předepisovat není dosud v mnoha přípravcíh úplně jasné.
Host: 89.176.233.70 Čas: 11.6.2015, 12:58:35
Jméno: laik
Sdělení: Dobrý den, prosím Vás nesmíchal se tranevstitismus s transsexualitou? U dost transholek to vypadá, že je představa být ženou vzrušuje - vzrušuje je dámský oblečení, vzrušuje je představa mít ženský orgán...ale nevypadá to, že by měli nějáký pocit, že jsou holky, na to příjdou později. Naopak u transsexuality je spíše patrný velký rozpor mezi identitou a identitou danou okolím podle vzhledu, tento rozpor je nápor na psychiku a maji normální sexualitu - vzrušuje je muž,ale rozhodně je nevzrušuje dámský oblečení, vlastní tělo v něm a představa nějákého orgánu...
Odpověď: Nevím, jak se co komu míchá v hlavě. Pro sexuologii je mezi transvestitismem a transsexualismem rozdíl podstatný. K nějakým přechodům samozřejmě v individuálních případech dojít může. Viděl jsem transvestity, kteří se stali transsexuály. Obráceně to myslím dost dobře nejde.
J. Zvěřina
Host: 88.86.111.225 Čas: 21.5.2015, 14:15:32
Jméno: Pavel
Sdělení: Dobrý den pane Doktore,
je mi 43 roků, mám bezva rodinu, dvě hodné děti a moc hezkou a hodnou manželku, kterou moc miluji a ona mne také. Žiji s manželkou 15 let a náš život včetně toho sexuálního je perfektní. Jednou za čas na mne však přijde naprostá krize, která souvisí s tím, že jsem začal sexuálně žít až od 28 let (s mojí manželkou). Manželka měla přede mnou spoustu sexuálních partnerů. Celé to určitě vypadá jako banalita. V minulosti jsem tyto depky z minulosti vždy dokázal zahnat. Ta současná ale trvá už skoro tři měsíce. Mám v hlavě jen to, že jsem od 18-ti propásl spoustu milování s různými dívkami a co je nejhorší - závidím svojí ženě její dřívější prožitky s bývalými partnery a občas jí za to úplně nesnáším. A jsem i občas kvůli tomu na ní ošklivý a hlavně tím trpí moje láska k ní (bojím se, že jí přestanu milovat). Řešil jsem to s ní, ale neumí mi pomoci. Rodina je pro mne vším. Poslední skoro tři měsíce jsem kvůli tomu v obrovském stresu a neumím si pomoci. Moje žena a rodina je pro mne celý můj život. Poraďte mi prosím, jak z tohoto začarovaného kruhu, který přestávám zvládat. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpověď: Vážený pane,
tak jak popisujete vaše problémy, zdá se, že hlavním činitelem v nich je vaše depresivní nálada. Vřele doporučuji psychiatrické vyšetření a antidepresivní léčbu. Samo to zřejmě nepřejde. Léčba podobných stavů je dnes velmi úspěšná, pokud pacient spolupracuje a užívá předepsanou medikaci.
J.Zvěřina
Host: 193.24.92.54 Čas: 11.5.2015, 12:26:24
Jméno: Alice
Sdělení: Dobrý den,
ráda bych se Vás zeptala na svoji situaci- za pár let mi bude třicet. Nikdy jsem neměla štěstí na muže, tudíž jsem nikdy s žádným nechodila. Kolem 19 let věku mi to začalo vadit a zjistila jsem, že jako náhražka za moji neschopnost najít si muže mě přitahuje, když záměrně při plném vědomí ve dne sním o tom, jak se ve velmi vzácných případech předvádím před ženami (např. jsem ve skupině lidí, něco říkám a záleží mi pouze na tom, co si myslí ona). Za ta léta se to týkalo tří žen, po několika měsících to pokaždé téměř přešlo. Fyzicky se mi líbí pouze muži, emocionálně právě vzácně ty ženy, jsem před nimi strašně příjemně nervózní.
Jelikož na bisexualitu nevěřím, tak nevím, co dál. Jsem přesvědčená, že jsem hetero. Myslíte si, že je možné, aby si žena, která je u mužů absolutně neúspěšná, vybudovala takovouto psychózu jako omluvu na svůj neúspěch a falešně se zamilovala ? Stává se to?
Velmi Vám děkuji za jakýkoliv Váš postřeh, dojem nebo radu, s odborníky už jsem konzultovala.
Odpověď: Samo "předvádění před ženami" nemusí ještě znamenat homosexuální erotický zájem. Ženy svůj vzhled zcela obvykle porovnávají s jinými ženami, na jejichž úsudku jim velmi záleží, někdy více než na úsudku mužů. V takových případech samozřejmě nejde o zamilovanost. Jste-li přesvědčená o své heterosexualitě, pak zřejmě heterosexuálně orientovaná v erotice budete. Doporučuji vyhledat zkušeného psychologa a své nejistoty s ním důkladně probrat.
Host: 88.101.104.231 Čas: 2.5.2015, 22:11:36
Jméno: antiandrogen
Sdělení: Dobrý den, prosím vás nehrozí při dlouhodobém užívání antiandrogenů androgynní vzhled? že by se obličej změnil přiliš, až by byl nejasný?
Odpověď: Je to otázka dávky a toho, co znamená "dlouhodobé užívání". Každopádně takovou otázku musíte konzultovat s ošetřujícím lékařem, který je o vás podrobněji informován.
J. Zvěřina
Host: 86.49.40.90 Čas: 8.4.2015, 19:01:05
Jméno: EMILIE
Sdělení: Dobrý den mám dotaz?Múj nevlastní syn 8let si fotil nejmladšího sourozence bratra 4roky do telefonu jen jeho pindíka ,telefon je dceřin ta na to přišla hned jsem jí řekla ať je odstraní.Syn je hyperaktivní a v chování má problémové.Tatínek mu dal na zadek,ale já si sním promluvila a ptala se ho proč to udělal jeho odpověď jsem očekávala takto odpovídá často že se nudil,před dvěma roky malího slíkal z pižama a teť toto,nevim co stím jestli je to normální coš mi moc nepříde.Prosím o radu děkuji
Odpověď: Ve věku osm let se nejspíše jedná o projev nějaké dětské zvídavosti. Doporučuji hlavně pozorně sledovat, co ten chlapec komunikuje na internetu, jestli tam někde není k těm fotografiím inspirace.
J.Zvěřina
Host: 90.179.9.221 Čas: 7.4.2015, 10:36:20
Stránka: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29
RSSRSS| pro nevidomépro nevidomé| tisktisk
Privátní poradna doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny, CSc.