Diskusní fórum

Jméno:
E-mail:  
Sdělení:
Heslo: verificode Vložit heslo:


Zapsaná sdělení (287) :

Stránka: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29
Jméno: Lenka
Sdělení: Dobrý den,pane doktore Je mi 31 let a máme s manželem problém.Žijeme spolu 5 let máme 2letého syna.Do nedávna u nás v sexu bylo všechno v pořádku sex byl několikrát denně a vyvrcholení u obou bylo vždy.Ted ale máme problém jednou večer jsem manželovi popisovala mé představy dělali jsme to tak často,ale najednou se něco stalo popisovala jsem soulož ve třech 2muži a žena.manžel se u toho moc vzrušil a líbilo se mu to a to je ten problém vzrušil se z představy že mu to dělá jiný muž.Od té doby nemůže dosáhnout orgasmu.Říká že je zablokovanej a já s tím nic neudělám.Už jsme zkoušeli všechno možné erotické prádélko sexualní hračky a bohužel nic.Ejakulaci má ale orgazmus ne.Co stím máme dělat k lékaři ho nedostanu to mě hrozil rozvodem,že prý se takhle ponižovat nebude dokonce mě řekl at si najdu milence.Náš vztah je jinak harmonický a v pořádku rozumíme si i když jsem o 7 let starší.Ale co se týče toho sexualního života tam je problém.Poradíte mě.Děkuji.
Odpověď: Jestliže jak píšete, má manžel ejakulaci, avšak nemá orgasmus, pak nedokážu na dálku jeho stav jakkoliv komentovat. Vůbec mně není jasné, proč mu ten stav nevadí a nehledá lékařskou pomoc. Takto popsaná porucha nemá logiku a na dálku působí velmi nevěrohodně. Doporučuji vyhledat sexuologické vyšetření.
Do Sexuologického ústavu se manžel může objednat na tel. 224968231
J.Zvěřina
Host: 88.103.162.224 Čas: 28.2.2012, 12:31:35
Jméno: Jana
Sdělení: Zdravím,můj muž si poslední dobou stěžuje,že při ejakulaci cítí silnou bolest hlavy,která trvá 2až3minuty a cítí jak se mu silně hrne krev do hlavy.Přesto že byl celý život velmi sex.aktivní,teď si rozmýšlí,jestli do toho jít nebo ne,protože se bojí opět té náhlé,silné bolesti.Je mu52let a s erekcí nikdy,ani teď problém nemá.Můžete nám porsdit,co to může být?Nechystá se k ná nějaká mrtvice doufám.Děkuji za odpověď.
Odpověď: Orgasmus je provázen silnými vegetativními aktivitami. Ty mohou vyvolávat různé potíže, ke kterým patří i bolesti hlavy. Může se jednat o příznak zcela nevinný. Nicméně pokud se ty bolesti pravidelně opakují, pak doporučuji základní interní vyšetření. Zejména je třeba vyloučit vysoký krevní tlak. Také orientační vyšetření u neurologa je vhodné. Jako prevence se doporučují běžná vegetativní sedativa, na příklad ergolinové preparáty.
J.Zvěřina
Host: 90.180.19.153 Čas: 26.2.2012, 07:48:10
Jméno: honza
Sdělení: Dobry den, je mi 18 let. posledni dobou, casto spim se starsi zenou o 15 let. kdyz nemam sex kazdy den, tak masturbuji.. kdyz se libame tak mi hned stoji a jak ma dojit na pohlavni styk, tak pochvili mi zvadne.. je to divne?? nebo je to tim masturbovanim?.. prosim odpovezte co nejdriv. dekuji
Odpověď: Vaší sexuální výkonnosti by jistě prospělo, kdybyste celou sexuální energii realizoval s partnerkou. Tedy omezil onanování a přidal sexuálních styků. Pokud by potíže se ztopořením přetrvávaly i pak, doporučuji požádat lékaře o předpis léků na podporu erekce. Jsou dnes široce dostupné a předepsat je může každý doktor.
J.Zvěřina
Host: 212.20.66.66 Čas: 23.2.2012, 19:50:56
Jméno: LS
Sdělení: Vážený pane doktore, ráda bych se zeptala na názor. Asi před rokem a pul jsem našla manželovi pedofilní incestní literaturu, po té jsme navštívili sexuologa a ten provedl vyšetření s negativním výsledkem. Přesto když nám sděloval výsledek byl zaražen že manžel u tech textů onanoval. V současné době se rozvádíme a já bych se chtěla zeptat jestli hrozí nějaké riziko mým případně cizím detem ,jak mám s touto informací naložit např zda v rámci rozvodového řízení a jak souvisí jestli u četby onanuje či ne, myslela jsem že je to vždy s tim spojeno.Rozvod bych nechtěla touto informací špinit ale přesto obavy mám děkuji za názor
Odpověď: Těžko říci. Jisté je, že muži i zcela "normální" mohou mít nějaké deviantní fantasie a zájmy. Podezřelé by bylo, kdyby ta erotická literatura (nebo obrázky?) byly pouze a výhradně pedofilní povahy. Pak bych bral i vyjádření sexuologa s jistou rezervou. Pokud se v sexuálním soužití nechová manžel nápadně, pak není zřejmě důvod tím rozvodové řízení zatěžovat.
J.Zvěřina
Host: 193.107.255.85 Čas: 23.2.2012, 13:35:18
Jméno: LK
Sdělení: Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o vyjádření k připravovanému článku na téma, které možná zní poněkud kuriozně: Mají muži močit vestoje, nebo (i) vsedě? Pro Vaši informaci - náš server se věnuje tématům zdraví a jídla, našimi čtenáři jsou zhruba napůl muži a ženy, a v případě Vašeho vyjádření samozřejmě uvedeme zdroj včetně odkazu.

Žádný seriozní materiál na uvedené téma jsem nenašla, ale dost se to probírá v internetových diskuzích. Názory se dají rozdělit do tří směrů: je to jedno, jestli kluk/muž močí vestoje nebo vsedě, vestoje je to zdravější a vsedě je to zdravější...

Setkala jsem se s názory, že pokud kluci nebo muži močí vsedě, potlačí to jejich mužské rysy, poškodí sexuální identifikaci. Umím si představit, že dospívajícímu klukovi na sebevědomí nepřidá matka, která ho nutí čůrat vsedě.

Ale slyšela jsem i o případech, kdy se to praktikuje od malička a děti to prý berou naprosto samozřejmě. Jaký je Váš názor a setkali jste se někdy s tím, že by něco podobného muže poznamenalo?

Proč to vyvolává takové emoce? (Z webu např: Akorát se tomu nesmí říkat: čůrat jako holka. / U nás jedině vsedě - pámbu zaplať! / Ale ať dělám, co dělám, manžel chce se stát, prý by jinak nebyl chlap. / Čůrání vsedě je krok
proti Bohu.)
Odpověď: Muži v naprosté většině močí vstoje. Nemyslím, že by se v tomto směru chystala nějaká kulturní revoluce.

Existují ovšem chlapci a muži, kterým močení vsedě z nějakého důvodu nejde. Třeba muži s vadně vyvinutým zevním genitálem, nebo muži s poškozenou kontrolou močení. Ti si pak někdy stěžují na jisté problémy v chlapeckých a pánských kolektivech, když se pro tento svůj zvyk stanou nápadnými. Nic dramatického jsem kolem těchto problémů u svých pacientů nezaznamenal. Také nemyslím, že by to jakkoliv potlačilo jejich mužskou identifikaci.

Co se pak týče výchovných vlivů, ani zde nemohu sloužit nějakými zásadními problémy s tím, že by někdo (matka?) hocha nutil močit vsedě. Většina standardně vybavených jedinců nakonec svoji sexuální identitu prosadí i přes výchovné hokusy pokusy ze strany okolí. Problémy bych očekával spíše jedinců s nevyhraněnou sexuální orientací a identifikací. Takové problémy se však sotva omezí na problémy se způsobem močení.

Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.
Host: 188.95.127.237 Čas: 5.2.2012, 15:37:29
Jméno: VZ
Sdělení: Vazeny pane Zverino:
Precetl jsem si vas clanek v Pravu o kastracich a dychl na me stredovek a udelalo se mi z vasich nazoru spatne. Jsem citlivy na lidska prava. Kdyby nebylo lidi jako vy, nedovolil by si president zadat o vyskrtnuti Cechu z Listiny lidskych prav. Inu je pravda to co emigranti rikaji: Je tezke se narodit v Cechach a nestydet se za to.
VZ, emeritni Professor Matematiky, Edmonton, Canada.
Odpověď: Vážený pane profesore,
zřejmě vůbec netušíte, čeho se ta debata týká. Můžete mi prosím sdělit, které lidské právo porušuje lékař, který vyhoví pacientovu kvalifikovanému přání? To byste musel stejně napadat každého urologa, který kastruje muže s rakovinou prostaty. A také byste se musel stydět kdybyste byl občanem USA (devět členských států tam kastraci nebezpečných sexuálních zločinců připouští), stejně jako šesti členských zemí EU a třeba Švýcarska - tam všude je tento chirurgický výkon přípustný. Vaše extenze problému na prezidenta a jeho názory je pozoruhodná, ale odpusťte, hloupá a profesora matematiky nedůstojná.
J.Zvěřina
Host: 90.182.214.238 Čas: 18.1.2012, 12:40:00
Jméno: Petr
Sdělení: Dobrý den pane doktore,

obracím se na Vás jako na odborníka ve svém oboru.

Před půl rokem jsem se rozvedl. Jeden z hlavních důvodů našeho rozvodu s manželkou bylo to, že jsme zhruba 10let spolu intimně nežili. Před čtyřmi měsíci jsem si našel přítelkyni se kterou si velice rozumíme, akorát v sexu nám to trošku skřípe. Stěžuje si, že nemám žádné nápady na nějaké ,,hrátky“ a že by si moc přála abych jí zvýšil chuť na sex a na mne samotného.

Asi je to mojí intimní abstinencí, nebo psychickým vypětím kolem rozvodu, nevím, rozhodně se nechci vymlouvat, ale chci se k tomuto problému postavit jako správný muž.

Mám na Vás dotaz, zda neexistuje nějaká www stránka k problému zpestření intimního života, nebo odkaz na nějaký článek, který jste sám publikoval, nebo nějaká publikace k samostudiu. Chtěl bych přítelkyni nějak hezky navnadit na hezké chvíle a i sám před sebou něco dokázat a jako každý muž si zvýšit sebevědomí.

Předem Vám velice děkuji za Vaši odpověď

S pozdravem Petr
Odpověď: Vážený pane,
to co popisujete, by neměla být sexuální porucha jako taková. Inspiraci ke zpestření intimní sexuality tedy sotva naleznete v sexuologické ordinaci. Doporučuji obrátit se na ryze erotické knížky. Třeba klasickou Kamásutru, nebo pátrejte na webu po erotických inspiracích, najdete jich nespočet. Se svou partnerkou nad tím pak můžete jak diskutovat, tak také experimentovat.
J.Zvěřina
Host: 85.162.136.76 Čas: 12.1.2012, 17:23:53
Jméno: Michael
Sdělení: Dobrý den,
je mi 20let a mám velký problém vydržet při sexu neboť se velmi rychle udělám a vyvrcholím. Už to trvá nějakou dobu a nyní mi to už připadá neobvyklé a také se mi zdá že jsem si to i v sugeroval, což je i horší. Dá se tento můj stav výrazně vyléčit? Prosím tedy o radu... již nyní děkuji za vstřícnost a odpověď.
Odpověď: Tak zvaná "předčasná ejakulace" je častým problémem zejména mladých a zdravých mužů. Dobu trvání spojení lze prodloužit častějším sexem a také medikamenty. K sexuologickému vyšetření se můžete objednat na tel. 224968231
(Sexuologický ústav, Praha)
J.Zvěřina
Host: 82.99.191.11 Čas: 9.1.2012, 21:02:59
Jméno: veronika
Sdělení: Dobrý den.chtěla sem se zeptat jak často můžu střídat partnery abych nedostala pohlavní nemoc?sex zásadně s kondomem,ale provozuji orální sex bez kondomu,mohu z toho dostat nemoc když to budu dělat opakovatelně?
Odpověď: Větší počet sexuálních partnerů vždy zvyšuje riziko že přijdete k nějaké té sexuálně přenosné infekci. Takových onemocnění je celá řada. Jste-li při sexu opatrná, toto riziko jen snížíte, nikdy zcela neodstraníte. Nechráněný orální sex samozřejmě může být zdrojem nákazy. Zcela obvykle se tímto způsobem přenáší třeba papilomaviry, nebo mononukleóza, žloutenky a podobně.Také běžnou pohlavní nemoc můžete získat orální cestou, platí to pro kapavku, syfilis i HIV virus.
Jaroslav Zvěřina
Host: 46.13.232.124 Čas: 30.12.2011, 21:52:49
Jméno: Elisa
Sdělení: Dobry den..chtela bych se zeptat jak to funguje s testem na aids..Dekuji
Odpověď: Běžně dostupné testy "na AIDS" testují samozřejmě výskyt protilátek proti původci onemocnění, viru HIV v krvi, nebo jiných tělesných tekutinách testovaného subjektu. Testy jsou dnes široce dostupné ve všech zdravotnických zařízeních. Některá pracoviště testují také anonymně. V Sexuologickém ústavu v Praze (Apolinářská 4, P2) je anonymní testování každý čtvrtek mezi 8.00 a 11.00 hod.
Tel. 224968231
J.Zvěřina
Host: 88.101.180.83 Čas: 14.11.2011, 20:44:49
Stránka: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29
RSSRSS| pro nevidomépro nevidomé| tisktisk
Privátní poradna doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny, CSc.